Szukaj

  Przegląd inwestycji

  Wydanie nr: 6(116)/2018
  Przykładowe detale.

  Przykładowe detale.

  Usługowe malowanie proszkowe wymaga rozwiązań dopasowanych do różnego rodzaju detali 

  Ręczną linię do malowania proszkowego w firmie Lakiernia Proszkowa Gemmer w Wałbrzychu zrealizowała firma Serwis-Tech. Klient potrzebował malarni proszkowej nastawionej na świadczenie wysokiej jakości usług dla możliwie szerokiego spektrum detali. Wspólnie z klientem została wypracowana koncepcja linii technologicznej, która sprosta stawianym wymaganiom. 

  Firma Gemmer jest polskim przedsiębiorstwem z rodzinnymi tradycjami. Wiele lat doświadczenia i współpracy z europejskimi liderami rynku pozwoliło jej wypracować odpowiednią technologię oczyszczania i lakierowania proszkowego. Firma zbudowała własny system jakości DTT: Doświadczenie – Technologia – Terminowość. Dzięki ciągłym inwestycjom i rozbudowie Gemmer stał się liderem lokalnego rynku w dziedzinie lakierowania proszkowego. Obecnie dysponuje największą linią lakierniczą w regionie do malowania usługowego, która składa się z komór myjni, lakierni oraz pieca. 
  Lakierowanie usługowe wymaga na tyle uniwersalnego rozwiązania instalacji, aby była możliwość przyjęcia różnorodnych zleceń, jednocześnie przy zachowaniu najwyższych wymaganych standardów, a także bezproblemowej obsłudze. Takie wymagania postawił inwestor dostawcy urządzeń do lakierni – firmie Serwis-Tech, która opracowała projekt oraz zajęła się wykonawstwem. 
  W zainstalowanej malarni można pomalować detale o gabarytach do 10 m długości, 2 m szerokości i 2,5 m wysokości o wadze do 2000 kg. Jest to zatem duża linia ręczna, na której można pomalować większość elementów różnych gabarytów. W celu zapewnienia bardzo dobrego przygotowania powierzchni przed malowaniem z zachowaniem elastyczności została zastosowana 5-zabiegowa myjka natryskowa, umożliwiająca przygotowanie przed malowaniem detali ze stali czarnej, ocynkowanej oraz aluminium w jednym urządzeniu. W zależności od materiału z pulpitu sterowniczego myjki wybieramy odpowiedni program, inicjując proces przygotowania powierzchni. Zastosowane programy umożliwiają załączenie procesu fosforanowania żelazowego wraz z płukaniem wodą surową i demi, trawienia kwaśnego wraz z płukaniem wodą surową i demi, programu mieszanego doskonale sprawdzającego się przy obróbce stali ocynkowanej ogniowo (np. elementów ogrodzeń) i programu własnego. Firma Serwis-Tech zadbała o długą żywotność urządzenia do przygotowania powierzchni, wykonując je w całości z polipropylenu, co zapewnia jej dużo większą odporność na działanie środków chemicznych w porównaniu z urządzeniami wykonanymi ze stali kwasoodpornej i nierdzewnej, jakie często są stosowane do budowy tego typu urządzeń  Dodatkowo myjka została wyposażona w stację produkcji wody demineralizowanej i demirecyklingu, która oczyszcza znajdujące się w myjce kąpiele płuczące w czasie rzeczywistym, zapewniając stałą jakość procesu przygotowania powierzchni. Dzięki zastosowaniu stacji demi zmniejsza się trzykrotnie ilość produkowanych ścieków w stosunku do standardowego procesu. W celu zoptymalizowania wydajności linii technologicznej została zastosowana niezależna suszarka. Kabinę lakierniczą zaprojektowano jako komorę zamkniętą z odciągiem w podłodze, co zapewnia swobodny dostęp do malowanego detalu. Dzięki pięciu szynom umieszczonym w kabinie lakierniczej (analogicznie jak w pozostałych urządzeniach) mamy możliwość malowania elementów wielkogabarytowych zawieszonych na kilku szynach jednocześnie. Ogniwem spajającym całą malarnię jest system transportu zrealizowany na własnej konstrukcji wsporczej, w całości skręcany, wyposażony w mechanizmy pozycjonujące umożliwiające zablokowanie położenia wózka w żądanej pozycji. Dzięki zastosowaniu unikatowego systemu rolek w wózkach jezdnych system transportowy jest elementem niewymagającym żadnych cyklicznych przeglądów czy konserwacji. Zainstalowana linia technologiczna jest bardzo uniwersalna, doskonale dostosowana do malarni o profilu usługowym.                           

  Serwis-Tech

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Kabina z zewnątrz.
  Piec z zewnątrz.
  Piec – wnętrze.
  Myjka z zewnątrz.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 3
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Anatoli 1 11 miesięcy temuocena: 100%  Ten „lider rynku lokalnego” niestety zbankrutował po roku od otwarcia
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  do góry strony