• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Przegląd inwestycji

    Wydanie nr: 6(104)/2016

    TEMAT MIESIĄCA

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  27.12.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2

    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, WTP poszerzyło swoją ofertę o projektowanie i realizację zawieszek lakierniczych. Odpowiednio zaprojektowane oraz wykonane zawieszki lakiernicze zapewnią większą efektywność lakierowania. Gwarantują oszczędność w zużyciu farby, czy lepsze wykorzystanie przestrzeni kabiny i pieca lakierniczego. Profesjonalnie zaprojektowane i wykonane zawieszki to także ważny aspekt w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Jako firma zajmująca się usługowo oczyszczaniem zawieszek lakierniczych, projektując je doradza klientom jakie zastosować materiały, aby ich zawieszki służyły jak najdłużej i nie ulegały degradacji podczas procesu lakierowania oraz cyklicznego ich oczyszczania (odporność na wysokie temperatury czy działanie środków chemicznych).          

    Stosowane technologie
        
    METODA TERMICZNA
    Proces: Metoda termiczna wykorzystuje proces pirolizy (termicznego rozkładu), który jest realizowany w oparciu o systemy podgrzewania pośredniego bez dostępu powietrza. Proces oczyszczania powierzchni następuje w specjalnym piecu pirolitycznym, gdzie zachodzi termiczny rozkład związków organicznych w temperaturze 400-450°C (komora oczyszczania). W dodatkowej komorze (komora dopalania) następuje spalanie powstałych w procesie gazów w temperaturze 850-920°C. Zalety tego procesu to niezawodność, efektywność, niskoemisyjność.
    Zastosowanie: Metoda przeznaczona jest do usuwania farby, usuwania lakieru, żywic, tworzyw sztucznych z elementów metalowych, takich jak wyposażenie lakierni (np. zawieszki lakiernicze, wieszaki, haki, kraty, stelaże, trawersy, wózki, pojemniki) lub elementy wadliwie polakierowane, co do których nie ma ograniczeń jeśli chodzi o obróbkę termiczną.
        
    METODA CHEMICZNA
    Proces: Proces odlakierowywania zachodzi wskutek kombinacji chemicznego rozkładu oraz fizycznego procesu rozpuszczania spoiwa lakieru. Odlakierowanie następuje poprzez kąpiel w środku chemicznym. Czas trwania procesu zależy od rodzaju oraz grubości powłok, a także sposobu nakładania powłok. Usuwane są powłoki lakiernicze, warstwy chromianowe, a detale poddawane są płukaniu i pasywacji.
    Zastosowanie: Metoda chemiczna stosowana jest do oczyszczania elementów, które ze względu na skład i właściwości nie mogą być czyszczone za pomocą innej techniki – przede wszystkim elementy z metali nieżelaznych lub z tworzyw sztucznych.
        
    METODA MECHANICZNA
    Proces: Proces oczyszczania powierzchni następuje przy użyciu wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących wykorzystujących jako medium czyszczące wodę lub inne materiały ścierne, np. ścierniwa, korund czy sodę. W tym procesie wykorzystywana jest energia kinetyczna wody, czy innego ścierniwa pod wysokim ciśnieniem. Elementy poddawane czyszczeniu są omiatane przez ścierniwo. Zaletą procesu jest precyzyjność, szybkość, możliwość obróbki elementów wielkogabarytowych oraz detali, które nie mogą być poddane oczyszczaniu innymi metodami.
    Zastosowanie:
    Metoda przeznaczona jest do oczyszczania różnych powierzchni z mniej uciążliwych zanieczyszczeń oraz instalacji i urządzeń o dużych gabarytach (stelaży, ścian sitowych, ślimaków wtryskowych, filtrów metalowych, konstrukcji stalowych). Śrutowanie metali może być również stosowane jako etap końcowy oczyszczania metodą termiczną. Tak przygotowana powierzchnia detali nadaje się bezpośrednio do malowania.      

    Grzegorz Petka

    GALERIA ZDJĘĆ

    Nowa śrutownica.
    Nowy piec do pirolizy.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...