• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Przegląd inwestycji

  Wydanie nr: 5(97)/2015

  Artykuły branżowe

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.09.2015, ~ Administrator   

  Nowa malarnia w firmie De Facto: po lewej schładzarka, a po prawej kabina lakiernicza.

  Nowa malarnia w firmie De Facto: po lewej schładzarka, a po prawej kabina lakiernicza.

  Strona 2 z 3

  Ważny był już sam proces przygotowania powierzchni. Wybór padł na konwersję cyrkonową, która bardzo dobrze zakotwicza się w materiał podstawowy i stanowi mocne związanie podłoża z lakierem. Dzięki swej nanostrukturze zapewnia doskonałą plastyczność powłoki. Jej szczelność gwarantuje ochronę antykorozyjną, ma wpływ na uzyskanie równomiernego pokrycia warstwy wierzchniej i jest przyjazna środowisku, gdyż nie zawiera fosforanów.

  Oczywiście sercem malarni jest kabina. Jak wspomniano, w tym przypadku postawiono na firmę Wagner, która wyposażyła lakiernię w kompletny system aplikacji.
  - W koncepcji wstępnej była budowa dwóch kabin - wyjaśnia J. Jędryczko. - Jednak szef Wagnera w Polsce przekonał nas do zastosowania tylko jednej kabiny, za to o tak zaawansowanej technologii, która gwarantuje nam najwyższą jakość malowania przy zachowaniu stabilności procesu. Uczestniczyliśmy również w sympozjum organizowanym przez tę firmę i byliśmy pod wrażeniem profesjonalizmu pracowników. Była to okazja do wymiany poglądów i zapoznania się z ofertą. Liczy się dla nas również serwis i widzimy, że Wagner stale rozwija ten element produktu, który jest wartością dodaną do samej malarni. To wszystko przekonało nas do wyboru technologii właśnie tej firmy.

  Zainstalowana automatyczna kabina SuperCube do szybkiej zmiany kolorów i szybkiego czyszczenia, dodatkowo wyposażana jest w dwa stanowiska do ręcznego domalowywania, usytuowane zarówno z przodu, jak i tyłu kabiny. Ten typ kabiny jest bardzo wydajny i mobilny. Z jej pomocą można optymalnie wykorzystać miejsce w lakierni. Cechuje ją wysoka wydajność malowania, a także wysoka efektywność procesu. Kompaktowa, bez wsporników, prostokątna forma kabiny - wygodna także do poziomego ustawienia pistoletów. Posadowiona jest w zagłębieniu posadzki, co zwiększa ergonomię obsługi. Jej zaletami są:

  - zewnętrzne stanowiska aplikacji ręcznej zapewniają ergonomię obsługi i zmniejszają powierzchnię wymagającą czyszczenia przy zmianie koloru,
  - dzięki dwubocznym kanałom odciągowym kabina charakteryzuje się laminarnym, niezakłócającym procesu lakierowania, przepływem powietrza,
  - system odzysku proszku jest zintegrowany z podłogą kabiny i systemem odmuchiwania - podłoga kabiny jest czysta, a proszek jest kierowany do szczelin odsysających,
  - możliwość wchodzenia obsługi na podłogę kabiny bez ryzyka jej uszkodzenia - dzięki temu łatwo jest utrzymać czystość w kabinie i jej obsługa jest prosta,
  - dobre oświetlenie kabiny i miejsc dopylania ręcznego,
  - przy zamianie koloru kanały odsysające nie wymagają czyszczenia, efektywnie skracając czas operacji,
  - odbiór powietrza z proszkiem przez całą długość kabiny - powoduje to równomierny przepływ powietrza i dobre pokrywanie proszkiem detali,
  - ekstremalnie szybki czas zmiany koloru.

  W malarni De Facto zastosowano najnowszy system sterowania urządzeń aplikacyjnych do farb proszkowych Profitech M firmy Wagner (patrz ramka).
  Czy nowa inwestycja spełnia oczekiwania inwestora? Jak podkreśla nasz rozmówca, cały projekt był starannie przygotowany, a dobór kooperantów nieprzypadkowy. Zatem musiało to zakończyć się sukcesem. Inna opcja nie wchodziła w grę, gdyż przy malowaniu 3 tys. projektów, co daje ponad 3 mln różnych części miesięcznie, nie było miejsca na jakiekolwiek błędy. Możliwości nowej malarni są ogromne. Pozwala ona na wymalowanie 2,5 mln mkw. powierzchni rocznie.
  - W pełni zautomatyzowana linia lakiernicza zapewnia stabilność i powtarzalność parametrów, co jest niezwykle istotne przy wielkoseryjnej produkcji, zwłaszcza dla branży automotive - podsumowuje Jan Jędryczko. - Stała współpraca ze specjalistami firm, z którymi kooperujemy, pozwala na ciągłe doskonalenie naszych usług z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. A to umożliwia nam z kolei oferowanie klientom produktów o oczekiwanej przez nich jakości. Potwierdzeniem tego są nie tylko słowa, ale i certyfikaty, które uzyskaliśmy, jak ISO 9001, czy ISO 14001 oraz pozytywnie przeszliśmy audyt na zgodność z normą ISO/TS 16949, wraz z CQI-12 (stowarzyszenia AIAG). To są dla nas standardy, które spełniamy. Ponadto, laboratorium naszej firmy prowadzi niezbędne analizy chemiczne, utrzymując ciągły nadzór nad parametrami kąpieli, testy adhezji, oddziaływania na różne czynniki chemiczne oraz odporności na korozję w komorze solnej. Jesteśmy w stanie przeprowadzić wymagane badania i testy według obowiązujących norm dla poszczególnych klientów.

  Tagi: Wagner,

  GALERIA ZDJĘĆ

  Myjka natryskowa.
  Centrum proszkowe, wraz z centralą sterującą, regulują wszystkie parametry urządzeń.
  System odzysku proszku zintegrowany jest z podłogą kabiny i systemem odmuchiwania, dzięki czemu podłoga kabiny jest czysta.
  Możliwości lakierni są ogromne: pozwala ona na wymalowanie 2,5 mln mkw. powierzchni rocznie.
  Manipulatory, na których zamontowane są automatyczne pistolety, umożliwiają precyzyjne nakładanie powłok.
  Oprócz proszkowego nakładania powłok, wciąż oferowane są usługi malowania kataforetycznego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...