• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Przegląd inwestycji

  Wydanie nr: 4(96)/2015

  Artykuły branżowe

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.07.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  W Ponzio funkcjonują dwie nowoczesne, w pełni zautomatyzowane linie do malowania proszkowego profili aluminiowych i osprzętu.

  W Ponzio funkcjonują dwie nowoczesne, w pełni zautomatyzowane linie do malowania proszkowego profili aluminiowych i osprzętu.

  Strona 1 z 3

  Wybór odpowiednich dostawców oraz fachowa obsługa zapewniają powodzenie w realizacji inwestycji

  Dwie nowe automatyczne malarnie proszkowe w ciągu roku w tej samej firmie? Tak, Grupa Ponzio, aby nadążać z realizacją zamówień, zainwestowała w zakładzie w Cekanowie pod Płockiem w najnowsze rozwiązania aplikacyjne firmy Wagner. - To był bardzo dobry wybór - podkreślają technolodzy z przedsiębiorstwa Ponzio.

  Ponzio jest producentem aluminiowych systemów budowlanych, które wykorzystywane są w konstrukcjach okienno-drzwiowych, ścian fasadowych, ogrodów zimowych, osłon przeciwsłonecznych, jak również w wyspecjalizowanych rozwiązaniach różnego typu, m.in. w konstrukcjach przeciwpożarowych. Innowacyjne rozwiązania systemowe zastosowane w budynkach o różnorodnym przeznaczeniu spełniają rygorystyczne wymogi energooszczędności, komfortu oraz bezpieczeństwa.
  Grupa Ponzio eksportuje swoje produkty do kilkudziesięciu państw leżących na różnych kontynentach. Obiekty zaprojektowane oraz wykonane w systemach Ponzio można więc zobaczyć w wielu krajach na całym świecie, gdzie współtworzą obraz nowoczesnej architektury.
  Suma doświadczeń zdobytych podczas 70-letniej tradycji firmy na rynkach światowych oraz 25-letniej działalności na rynku polskim lokują Grupę Ponzio w gronie największych dostawców systemów aluminiowych na świecie.

  Systemy produkowane przez Ponzio posiadają niezbędne dopuszczenia do stosowania w budownictwie, a lakiernie i anodownie grupy należą do największych w Europie. Legitymują się certyfikatami jakości Qualicoat w zakresie lakierowania proszkowego oraz Qualanod w zakresie anodowania.
  Zakład w Cekanowie stale inwestuje w nowoczesny park maszynowy, stąd też ostatnio uruchomiono kolejne już dwie nowoczesne, w pełni zautomatyzowane i proekologiczne malarnie z kabinami Wagnera. Montaż pierwszej odbył się wiosną 2014 roku, a druga zaczęła pracę już rok później. Dlaczego wybór padł właśnie na tego dostawcę rozwiązań do aplikacji proszku?
  – Przyjazne i proste sterowanie, łatwa i szybka zmiana koloru, dokładne napylanie proszku oraz automatyczne czyszczenie, a nade wszystko sprawna i fachowa obsługa oraz serwis – Lech Leliński, dyrektor ds. produkcji w Ponzio wylicza zalety firmy Wagner.
  Jak zatem wygląda proces malowania proszkowego w tym zakładzie? Obie linie elektrostatycznego malowania farbami proszkowymi z zastosowaniem chemicznej technologii przygotowania podłoża składają się z:

  •     wanien, w których realizowane jest przygotowanie powierzchni obejmujące następujące operacje technologiczne: podwójne trawienie kwaśne, płukanie, chromianowanie żółte, ponowne płukanie, suszenie.
  •     suszarek po procesie przygotowania powierzchni,
  •     automatycznych kabin z PCV z cyklonowym układem odzyskowym,
  •     pieców do polimeryzacji farby proszkowej
  •     transportu podwieszanego Power&Free.
  Tagi: Wagner,

  GALERIA ZDJĘĆ

  Profile poddawane są chromianowaniu żółtemu przed nałożeniem powłok malarskich.
  Kabinę SuperCube cechuje wysoka wydajność malowania.
  Centrum proszkowe, w którym zamontowano sito ultradźwiękowe zapewniające poprawne przesiewanie proszku.
  Kabina jest posadowiona na poziomie posadzki, co zapewnia ergonomię obsługi. Obok cyklon.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...