• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Przegląd inwestycji

  Wydanie nr: 4(96)/2015

  Artykuły branżowe

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.07.2015, ~ Administrator   

  W Ponzio funkcjonują dwie nowoczesne, w pełni zautomatyzowane linie do malowania proszkowego profili aluminiowych i osprzętu.

  W Ponzio funkcjonują dwie nowoczesne, w pełni zautomatyzowane linie do malowania proszkowego profili aluminiowych i osprzętu.

  Strona 1 z 3

  Wybór odpowiednich dostawców oraz fachowa obsługa zapewniają powodzenie w realizacji inwestycji

  Dwie nowe automatyczne malarnie proszkowe w ciągu roku w tej samej firmie? Tak, Grupa Ponzio, aby nadążać z realizacją zamówień, zainwestowała w zakładzie w Cekanowie pod Płockiem w najnowsze rozwiązania aplikacyjne firmy Wagner. - To był bardzo dobry wybór - podkreślają technolodzy z przedsiębiorstwa Ponzio.

  Ponzio jest producentem aluminiowych systemów budowlanych, które wykorzystywane są w konstrukcjach okienno-drzwiowych, ścian fasadowych, ogrodów zimowych, osłon przeciwsłonecznych, jak również w wyspecjalizowanych rozwiązaniach różnego typu, m.in. w konstrukcjach przeciwpożarowych. Innowacyjne rozwiązania systemowe zastosowane w budynkach o różnorodnym przeznaczeniu spełniają rygorystyczne wymogi energooszczędności, komfortu oraz bezpieczeństwa.
  Grupa Ponzio eksportuje swoje produkty do kilkudziesięciu państw leżących na różnych kontynentach. Obiekty zaprojektowane oraz wykonane w systemach Ponzio można więc zobaczyć w wielu krajach na całym świecie, gdzie współtworzą obraz nowoczesnej architektury.
  Suma doświadczeń zdobytych podczas 70-letniej tradycji firmy na rynkach światowych oraz 25-letniej działalności na rynku polskim lokują Grupę Ponzio w gronie największych dostawców systemów aluminiowych na świecie.
  Systemy produkowane przez Ponzio posiadają niezbędne dopuszczenia do stosowania w budownictwie, a lakiernie i anodownie grupy należą do największych w Europie. Legitymują się certyfikatami jakości Qualicoat w zakresie lakierowania proszkowego oraz Qualanod w zakresie anodowania.
  Zakład w Cekanowie stale inwestuje w nowoczesny park maszynowy, stąd też ostatnio uruchomiono kolejne już dwie nowoczesne, w pełni zautomatyzowane i proekologiczne malarnie z kabinami Wagnera. Montaż pierwszej odbył się wiosną 2014 roku, a druga zaczęła pracę już rok później. Dlaczego wybór padł właśnie na tego dostawcę rozwiązań do aplikacji proszku?

  – Przyjazne i proste sterowanie, łatwa i szybka zmiana koloru, dokładne napylanie proszku oraz automatyczne czyszczenie, a nade wszystko sprawna i fachowa obsługa oraz serwis – Lech Leliński, dyrektor ds. produkcji w Ponzio wylicza zalety firmy Wagner.
  Jak zatem wygląda proces malowania proszkowego w tym zakładzie? Obie linie elektrostatycznego malowania farbami proszkowymi z zastosowaniem chemicznej technologii przygotowania podłoża składają się z:

  •     wanien, w których realizowane jest przygotowanie powierzchni obejmujące następujące operacje technologiczne: podwójne trawienie kwaśne, płukanie, chromianowanie żółte, ponowne płukanie, suszenie.
  •     suszarek po procesie przygotowania powierzchni,
  •     automatycznych kabin z PCV z cyklonowym układem odzyskowym,
  •     pieców do polimeryzacji farby proszkowej
  •     transportu podwieszanego Power&Free.
  Tagi: Wagner,

  GALERIA ZDJĘĆ

  Profile poddawane są chromianowaniu żółtemu przed nałożeniem powłok malarskich.
  Kabinę SuperCube cechuje wysoka wydajność malowania.
  Centrum proszkowe, w którym zamontowano sito ultradźwiękowe zapewniające poprawne przesiewanie proszku.
  Kabina jest posadowiona na poziomie posadzki, co zapewnia ergonomię obsługi. Obok cyklon.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...