• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Przegląd inwestycji

    Wydanie nr: 6(104)/2016

    Artykuły branżowe

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  27.12.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Panel sterowania w strefie załadunku. To już na tym etapie ustalany jest cały proces i czas obróbki detali.

    Panel sterowania w strefie załadunku. To już na tym etapie ustalany jest cały proces i czas obróbki detali.

    Strona 2 z 2

    Kabina do szybkiej zmiany koloru firmy Gema Magic Compact BA04 EquiFlow wykonana jest z PCV. W tradycyjnych kabinach metalowych ściany są przewodzące i przyciągają naładowane cząstki proszku, które gromadzą się na ich powierzchni. Tymczasem ściany kabiny Gema wykonane są ze specjalnego tworzywa, co minimalizuje osadzanie się proszku. Podłoga wyposażona jest w system czyszczenia, dysze zabudowane w bocznych ścianach zdmuchują proszek w kierunku szczeliny ssącej usytuowanej pośrodku podłogi. W czasie procesu malowania podłoga w kabinie cały czas jest czyszczona, co pozwala zminimalizować zjawisko gromadzenia się dużych ilości proszku. Ściany i podłoga kabiny mogą zostać szybko odmuchane z pozostałości farby za pomocą specjalnej lancy. Łagodne zasysanie powietrza i brak jego zawirowań na całej długości kabiny gwarantują doskonałe warunki powlekania. Takie możliwości pozwalają na osiągnięcie jednolitej powłoki o najwyższej jakości. Zautomatyzowany program czyszczący istotnie skraca czas potrzebny na zmianę koloru. W obiegu znajduje się tylko kilka kilogramów farby. Zmiana farby trwa więc średnio ok. 10 minut, w zależności od kolorów. Im różnica między nimi jest większa, tym więcej czasu trzeba poświęcić na dokładne oczyszczenie.

    Sercem systemu jest centrum proszkowe OptiCenter OC02 z zamkniętym obiegiem proszku. Jego praca jest bezpyłowa, szybka i pozwala na uzyskiwanie wyjątkowych wyników w procesie napylania proszkowego. Urządzenie to posiada wszechstronne możliwości zastosowania. Wersja OC02 wyposażona jest w ekran dotykowy, który pozwala na niemal intuicyjne sterowanie. System OptiCenter jest zbudowany w sposób wyjątkowo kompaktowy, a elementy sterowania mogą być umieszczone po prawej lub lewej stronie. W ten sposób powstają rozwiązania nie tylko oszczędne pod względem miejsca, ale też ergonomiczne.
    Głównym elementem OptiCenter jest zamknięty zbiornik proszkowy OptiSpeeder, odpowiedzialny za automatyczne przygotowanie i fluidyzowanie farby. Ta unikalna koncepcja całkowicie zapobiega utracie farby podczas fluidyzacji. Z kolei mała ilość proszku w obiegu sprzyja optymalizacji procesu malowania oraz pozwala na szybkie opróżnienie układu z proszku przy zmianie koloru. OptiSpeeder jest wyposażony w automatyczne dozowanie świeżego proszku, proszku pochodzącego z odzysku oraz system kontroli poziomu, który zapewnia stałą ilość farby w zbiorniku.

    Grzegorz Petka
    grzegorz.petka@lakiernictwo.net    

    GALERIA ZDJĘĆ

    Centrum proszkowe OptiCenter ze zbiornikiem proszkowym OptiSpeeder, odpowiedzialnym za automatyczne przygotowanie i fluidyzowanie farby.
    Aktualnie pracują dwa manipulatory, na których zainstalowano po pięć pistoletów automatycznych.
    Stanowisko do ręcznego domalowywania detali.
    Kabina proszkowa z podłogą wyposażoną w system czyszczenia.
    Elementy tuż po wejściu do tunelu przygotowania powierzchni. Pierwszy etap obejmuje odtłuszczanie.
    Stacja rozładunku detali. W tle monitor z informacjami dotyczącymi m.in. zapełnienia trawers i norm dla pracowników.
    Na wyposażeniu lakierni jest również komora solna, w której dokonuje się badań odporności korozyjnej.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 6(104)/2016

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne