• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Przegląd inwestycji

  Wydanie nr: 2(88)/2014

  Artykuły branżowe

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  20.03.2014, ~ Administrator   

  ROL-MOT – nagradzana firma

  ROL-MOT – nagradzana firma

  Strona 1 z 3

  Zautomatyzowanie procesu lakierowania proszkowego podniosło jakość wyrobów i zwiększyło wydajność pracy

  Mieć szczęście do wykonawców, to już pół sukcesu, a dodatkowo postawić na rozwiązania gwarantujące najwyższą jakość w produkcji oraz niezawodność działania, to już sukces murowany. I jedno, i drugie zadziałało idealnie w firmie ROL-MOT, gdzie od końca stycznia z powodzeniem funkcjonuje nowa automatyczna malarnia proszkowa zaprojektowana i zainstalowana przez firmę Tech-Mal Industry. 

  Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe ROL-MOT Spółka z o.o. rozpoczęło działalność w 1992 roku. Siedziba firmy mieści się w Ciepielowie w woj. mazowieckim. Zajmuje się produkcją wyrobów metalowych, handlem i usługami. Jednak priorytetową działalnością jest produkcja mebli metalowych do przechowywania wszelkiego rodzaju dokumentów. Głównym produktem są regały jezdne nazywane często jako regały przesuwne. W tej branży ROL-MOT jest wiodącym polskim producentem, który posiada stabilną i dobrze ugruntowaną pozycję na rynku krajowym. Regały jezdne znajdują szerokie grono odbiorców w różnych instytucjach publicznych i prywatnych, zarówno w kraju, jak i za granicą – gdzie liczy się funkcjonalny i zorganizowany system archiwizowania.
  Poza produkcją regałów firma specjalizuje się również w produkcji innych wyrobów metalowych, takich jak: regały na obrazy, do muzeów, regały przesuwne do szatni, szafy aktowe, mapowe, szafki kartotekowe, BHP, szkolne oraz ubraniowe.
  Przedsiębiorstwo oferuje klientom kompleksową obsługę, gwarantując pomoc na wszystkich etapach realizacji, począwszy od inwentaryzacji pomieszczenia, wykonania projektu zagospodarowania regałami, poprzez produkcję, dostawę, montaż regałów, aż po sprawowanie serwisu gwarancyjnego.
  – Podążamy za zmianami, poszukujemy nowych produktów, technologii, wzornictwa, pomysłów i rozwiązań – mówi Henryk Maziarek, dyrektor generalny, prezes zarządu spółki ROL-MOT. – Bazując na doświadczonej i profesjonalnej kadrze inżynieryjno-technicznej, w zależności od indywidualnych potrzeb kontrahentów, projektujemy i realizujemy zamówienia specjalne, z uwzględnieniem ich oczekiwań.

  Przez wszystkie lata obecności na rynku przedsiębiorstwo prowadzi konsekwentne działania mające na celu podnoszenie jakości oferowanych produktów i usług. Szczególny nacisk położony został na inwestycje w nowoczesny park maszynowy. Przykładem jest ostatnia inwestycja w budowę nowoczesnej, w pełni automatycznej malarni proszkowej. Zainstalowana została ona w specjalnie wybudowanej pod jej potrzeby hali. Opracowaniem projektu oraz realizacją zajęła się firma Tech-Mal Industry Sp. z o.o. z Częstochowy, która świadczy również usługi serwisowe. – Postawiliśmy na sprawdzonego i doświadczonego w budowie instalacji lakierniczych wykonawcę – stwierdza H. Maziarek. – Zanim podjęliśmy ostateczną decyzję, nasz zespół techniczny odwiedził kilka instalacji, które wcześniej wykonała firma Tech-Mal Industry. Również jeżeli chodzi o system lakierniczy, czyli kabinę z aplikacjami, to i w tym przypadku jesteśmy zadowoleni z wyboru firmy Wagner. Halę natomiast stawiała firma Konsprojekt, równie solidny partner. Ogólnie, jesteśmy pod wrażeniem sprawności i szybkości działania wszystkich naszych wykonawców tej inwestycji. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Automatyczna myjnia natryskowa, w której realizowane jest fosforanowanie żelazowe z pasywacją.
  Widok z antresoli do transportu detali na malarnię.
  Wlot do tunelu przygotowania powierzchni...
  ... oraz wylot z myjki.
  Wentylator i palnik znalazły się na ścianie pieca do polimeryzacji, co zapewnia łatwy dostęp do tych urządzeń.
  Kabina i system aplikacji.
  Wyjście z pieca.
  System transportu, za wyjątkiem strefy załadunku i rozładunku, jest automatyczny.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...