• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Przegląd inwestycji

  Wydanie nr: 5(109)/2017

  Artykuły branżowe

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  02.11.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Nowa lakiernia firmy Alucrom w Oleśnicy należącej do globalnej korporacji Midroc.

  Nowa lakiernia firmy Alucrom w Oleśnicy należącej do globalnej korporacji Midroc.

  Strona 1 z 2

  Linia kataforetyczna i malarnia proszkowa, to najnowsze inwestycje firmy Alucrom

  Na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Oleśnicy, gdzie niedawno były nieużytki, wyrosła nowoczesna, kolejna na terenie Polski lakiernia firmy Alucrom Sp. z o.o. należącej do globalnej korporacji Midroc.

  Na uroczyste otwarcie, jakie miało miejsce 28 września, przybył zarząd Midroc ze Szwecji, władze Oleśnicy i powiatu oleśnickiego, przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kontrahenci, menadżerowie największych firm z branży motoryzacyjnej oraz producenci chemii lakierniczej.
  Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Christer Wikstrom, Active Director Midroc, Tomasz Gajek, dyrektor zarządzający ds. lakierni Midroc oraz Piotr Bylicki, kierownik nowej lakierni w Oleśnicy. 
  Najnowszy zakład to dla firmy perspektywa rozwoju na wiele lat, ponieważ została tam zainstalowana najnowocześniejsza linia lakierowania kataforetycznego (KTL) wraz z automatyczną linią malowania proszkowego, własnym laboratorium, linią śrutowniczą oraz oczyszczalnią ścieków.
  Projekt ten dedykowany jest w znacznej mierze dla producentów z branży automotive, gdyż tutaj należy spełniać najbardziej rygorystyczne normy z zakresu jakości powłok antykorozyjnych w połączeniu z najostrzejszymi normami ochrony środowiska. 

  Inwestycja o wartości 35 milionów złotych wzmacnia pozycję Alucrom Sp. z o.o. na rynku usług lakierniczych w Polsce w stosunku do konkurencji oraz pozwala na przyszłościowy, wieloletni rozwój firmy, która w powiązaniu z całą grupą Midroc ze swoją działalnością wychodzi szeroko poza Polskę. 
  Firma to także ludzie, którzy w niej pracują. Zatrudnienie znajdzie tutaj ok. 60 osób. Zespół wysokiej klasy specjalistów, liczne szkolenia i kursy doszkalające, które przechodzą pracownicy, wykonywanie usług na terenie Szwecji, daje pewność, że jakość prac we wszystkich zakładach należących do firmy a także obsługa klienta są zawsze na najwyższym poziomie. 

  Krótka charakterystyka nowej lakierni KTL 

  Lakiernia KTL daje możliwość malowania elementów o bardzo skomplikowanych kształtach. Grubość powłoki, jaką można uzyskać w tym procesie, to od 10 do 45 mikronów. Kataforeza, w połączeniu z fosforowaniem i malowaniem proszkowym, daje możliwości uzyskania powłok lakierniczych o najwyższym stopniu antykorozyjności. Jakość potwierdzana jest badaniami we własnym laboratorium, w które wyposażona jest lakiernia.

  Hala o powierzchni ok. 3500 mkw., w której zainstalowana jest linia KTL i linia proszkowa, podzielona jest na kilka stref: strefę śrutowania, strefę zakładania i ściągania detali, strefę lakierowania kataforetycznego, strefę z piecami lakierniczymi, strefę malowania proszkowego. Wszystko połączone automatyczną linią transportu, która jest sterowana elektronicznie, linia automatycznie rozpoznaje detale klienta i dobiera proces zgodnie z przygotowanymi wcześniej danymi przez technologa. 
  Do tego dochodzi część magazynowa, strefa rozładunku i wysyłki gotowych produktów. Nowoczesna część administracyjna, wraz z bardzo dobrze wyposażoną częścią socjalną dla pracowników, to także wizytówka firmy, gdzie na wysokim poziomie jest dbałość o własnych pracowników i ludzi odwiedzających lakiernię.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Na oficjalne otwarcie zaproszono wielu gości.
  Na oficjalne otwarcie zaproszono wielu gości.
  Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Christer Wikstrom, Tomasz Gajek oraz Piotr Bylicki.
  Kabina proszkowa do szybkiej zmiany kolorów.
  W nowym zakładzie zainstalowano najnowocześniejszą linię lakierowania kataforetycznego...
  ... wraz z automatyczną linią malowania proszkowego.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...