• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Przegląd inwestycji

  Wydanie nr: 6(122)/2019

  Artykuły branżowe

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  31.12.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Malarnia proszkowa po kataforezie.

  Malarnia proszkowa po kataforezie.

  Strona 2 z 2

  Na Słowacji, w tym samym 2007 roku, zbudowaliśmy linię EC do siedzeń.
  W kolejnych latach dostarczaliśmy następne instalacje, rozpoczynając długofalową współpracę z nowymi klientami.
  Rok 2008 to portalowa/taktowa instalacja EC do malowania siodeł samochodów ciężarowych (malarnia in-house poddostawcy dla branży automotive). 
  Następne lata to m.in.:

  • 2010 r. – malarnia siedzeń samochodowych dla japońskiego producenta w Polsce
  • 2012 r. – kolejna malarnia dla jednego z czołowych producentów maszyn rolniczych w Polsce (malowanie felg i kabin traktorów)
  • 2012 r. – kataforeza automotive w Niemczech
  • 2013 r. – malarnia usługowa EC dla klienta na Węgrzech (branża automotive).

  Ostatnie pięciolecie to uruchomienie czterech instalacji technologicznych o bardzo skomplikowanym przepływie materiału przez malarnię. Do ich zaprojektowania wdrożyliśmy oprogramowanie umożliwiające symulację pracy malarni w czasie rzeczywistym. Pozwala to już na etapie projektowania potwierdzić prawidłowość założeń technicznych i technologicznych oraz znacząco skrócić rozruch systemu transportowania detali.
  Kolejne inwestycje:

  • 2015 r. – kompaktowa malarnia EC dla elementów pneumatyki
  • 2017 r. – to oddanie do eksploatacji malarni EC dla jednego z poddostawców branży automotive zlokalizowanego na zachodzie Polski (malarnia usługowa) 
  • 2017 r. – naszym najbardziej wymagającym pod kątem parametru antykorozyjności projektem zrealizowanym do tej pory przez Adal była malarnia butli gazowych w Sosnowcu. Dostarczona instalacja zapewnia spełnienie normy VW PV1210 (Climate Corrosion Test Cycle)
  • 2017 r. – przekazaliśmy do użytkowania drugi projekt w technologii autodeposition, nasz największy dotychczas projekt – malarnię  zanurzeniową i proszkową dla klienta z Niemiec
  • 2018 r. – kolejna malarnia dla branży rolniczej – dla dużego producenta maszyn rolniczych z Białegostoku dostarczyliśmy kompletną malarnię EC z gniazdami malowania proszkowego.

  Stale rozwijamy nasze umiejętności w zakresie sterowania systemami produkcyjnymi i technologicznymi. Standardem stała się wizualizacja systemów, archiwizowanie danych, zdalny serwis, komunikacja z zakładowymi systemami APS, MES, ERP.
  Dla optymalnego planowania wykorzystania systemu transportu nad wannami stworzyliśmy unikalny software do tworzenia harmonogramów jazdy portali dla zadanych czasów procesowych w poszczególnych zabiegach. Dzięki temu możemy optymalizować liczbę i pracę portali przenoszących detale  do kolejnych wanien i elastycznie zmieniać programy obróbki, czyli zanurzać detale w wybranych dla konkretnego zlecenia wannach.
  Obecnie realizujemy w zachodniej Polsce duży projekt kataforeza z konwejerem Power&Free dla branży motoryzacyjnej. Planowany rozruch – pierwsza połowa 2020 r.
  Perspektywa na lata 2020–2021 jest bardzo optymistyczna. Pracujemy nad kolejnymi sześcioma projektami dla klientów z Polski i Europy Środkowej. Ciągle też spływają zapytania od kolejnych klientów. 
  Bardzo dobrym prognostykiem dla nas jest fakt, że w malarnie EC inwestują nie tylko firmy zagraniczne, ale również rodzimi producenci, którzy z powodzeniem dostarczają swoje produkty dla wymagających klientów na rynkach Europy i świata.              

  Wojciech Soszyński
  +48 509 934 500  

  GALERIA ZDJĘĆ

  Robot w malarni butli.
  Aparat airless, 1983 r.
  Automotive – Nowa Sól.
  Malarnia tłumików – Legnica.
  Elementy siedzeń – Słowacja.
  Siodła ciężarówek – Nowa Sól.
  Felgi – Narew.
  Centralne sterowanie i zarządzanie pracą dużej malarni kataforeza i proszek – Nowa Sól.
  Mechanizmy kabrioletów – Niemcy.
  Ramy siedzeń – Polska.
  Felgi – Narew.
  Detale automotive – Węgry.
  Automotive – Nowa Sól.
  Kataforeza do butli gazowych.
  Malarnia zanurzeniowa rur.
  Malarnia proszkowa rur po kataforezie.
  Maszyny rolnicze – Białystok.
  Elementy pneumatyki – Łódź.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...