Szukaj

  Przegląd inwestycji

  Artykuły branżowe

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  21.09.2018, ~ Administrator   

  Jedna z linii galwanicznych w firmie Galess.

  Jedna z linii galwanicznych w firmie Galess.

  Obróbka galwaniczna na najwyższym poziomie przyjazna środowisku

  Galess Sp. z o.o. to firma składająca się z Zakładu Galwanicznego Galess oraz Laboratorium Higieny Pracy i Badania Środowiska. Specjalizuje się w wykonywaniu powłok galwanicznych o najwyższej jakości. Stosuje najnowsze technologie, wykonuje usługi dla największych firm, m.in. z branży samochodowej i elektronicznej.

  Galess to firma z ponadtrzydziestopięcioletnią tradycją, z doświadczoną i wykształconą kadrą. W ofercie galwanizerni znajduje się nakładanie powłok, takich jak: miedziowanie cyjankaliczne,  niklowanie, srebrzenie, fosforanowanie, niklowanie chemiczne, trawienie i pasywacja stopów miedzi, cynowanie galwaniczne, cynkowanie galwaniczne oraz powłoka stopowa cynk-nikiel. Procesy są wykonywane w automatach galwanicznych zawieszkowych i bębnowych oraz w kielichach galwanicznych. Potwierdzeniem pewności wykonania usługi na najwyższym poziomie jest posiadanie przez Zakład Galwaniczny Galess Certyfikatu ISO 9001:2015, Pozwolenia Zintegrowanego IPPC oraz wielu innych wyróżnień, m.in. przyznanego pięciokrotnie Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego, Dolnośląskiego Klucza Sukcesu i przyznanego dwukrotnie Świdnickiego Gryfa. 
  Galess, mając na uwadze dbałość o ekologię, od wielu lat posiada Pozwolenie Zintegrowane z zakresu ochrony środowiska, którego celem jest minimalizacja emisji czynników szkodliwych do powietrza, wody i ziemi. Cały czas monitorowane są różnego rodzaju ścieki, stosowane najlepsze dostępne technologie, ustalane wartości graniczne emisji do powietrza. Oczyszczalnie ścieków są stale modernizowane, sterowane automatycznie, co zapewnia bezpieczeństwo pracy i eliminuje jakiekolwiek zagrożenie związane z wyciekiem szkodliwych substancji do środowiska. Obecnie firma jest w trakcie przygotowań do wdrożenia Certyfikatu Środowiskowego ISO 14001:2015.
  W Galess Sp. z o.o. funkcjonuje również Laboratorium Higieny Pracy i Badania Środowiska, które oferuje wykonanie badań środowiska pracy w zakresie pomiarów m.in.: hałasu, oświetlenia, drgań, zapylenia, substancji chemicznych, analizy metali ciężkich w ściekach, pomiary grubości powłok galwanicznych, analizy chromatograficzne substancji organicznych. Laboratorium posiada Certyfikat Polskiego Centrum Akredytacji nr AB 1357, potwierdzający spełnienie wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025.                        

  Zakład Galwaniczny GALESS oferuje procesy:

  • cynkowanie galwaniczne wykonywane metodą zawieszkową w wannach o wymiarach 2500 × 600 × 1000 oraz bębnową z jednorazowym wsadem 50 kg. Zadaniem cynkowania jest zwiększenie odporności na rdzę stalowych materiałów. Powłoka wykorzystywana jest w budownictwie, motoryzacji, elektronice, ogrodnictwie, AGD i RTV itp.
  • miedziowanie cyjankaliczne wykonywane za pomocą kielichów, bębnów i zawieszek w wannach o wymiarach 2200 × 700 × 1000 mm. Powłoka stosowana jest jako podkład lub jako wykończenie detali stalowych.
  • cynowanie galwaniczne wykonywane za pomocą kielichów, bębnów i zawieszek w wannach o wymiarach 2200 × 700 × 1000 mm. Wykorzystywane jest w branży spożywczej i elektrotechnicznej ze względu na lutowość.
  • niklowanie wykonywane za pomocą kielichów, bębnów i zawieszek w wannach o wymiarach 2200 × 700 × 1000 mm oraz w linii automatycznej w wannach o wymiarach 1000 × 700 × 1000 mm. Powłoka stosowana jest jako wykończenie detali stalowych i mosiężnych w przemyśle elektrotechnicznym.
  • niklowanie chemiczne wykonywane w wannach o wymiarach 1500 × 700 × 800 mm. Jest to proces nakładania powłoki bez udziału prądu, dzięki temu powłoka jest twarda, porównywalna z twardością chromu oraz równa na całej powierzchni detali. Wykorzystywane jest m.in. w przemyśle motoryzacyjnym.
  • srebrzenie wykonywane w kielichach KGZ 30 i KGZ 10 oraz w PUB 50. Wykorzystywane jest w branży elektrotechnicznej ze względu na bardzo dobre przewodzenie prądu oraz lutowność.
  • fosforanowanie wykonywane na linii zautomatyzowanej bębnowej, dzięki temu powłoka jest miękka i zmniejsza się współczynnik tarcia. Wykorzystywane jest w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w branży motoryzacyjnej i budowlanej. W usłudze fosforanowania istnieje również możliwość namydlania detali.
  • powłoka stopowa cynk – nikiel wykonywana jest na zawieszkach oraz w wannach o wymiarach 2200 × 700 × 1000 mm.

  www.galess.pl
  Świdnica
  ul. Jagienki 2-4

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Kompleksowe zabezpieczenie stali
  Kompleksowe zabezpieczenie stali
  Kompleksowe zabezpieczenie stali
  Linia automatyczna do cynkowania zawieszkowego.
  Automatyczna linia do cynowania chemicznego.
  W firmie Galess funkcjonuje również Laboratorium Higieny Pracy i Badania Środowiska. Na wyposażeniu m.in. chromatograf gazowy i spektrometr absorpcji atomowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony