Lakiernia w ZKS Łabędy pracuje z nowatorskim systemem aplikacji firmy Graco.
Z dozownikami ProMix firmy Graco udało się zapanować nad jakością aplikacji i znacząco ograniczyć koszty
Dziś lakiernia Zakładu Konstrukcji Spawanych Łabędy Sp. z o.o. spełnia najbardziej wyśrubowane normy zarządzania jakością i środowiskiem, jakie wymaga się od producenta zasadniczych elementów budujących dźwigi samojezdne na potrzeby ścisłej czołówki światowego formatu. Wielkogabarytowe ramy podwozia i nadwozia dźwigów samojezdnych są dziełem załogi zakładu. Od niedawna ZKS może pochwalić się najnowszą technologią lakiernictwa przemysłowego.
O powierzeniu produkcji najbardziej obciążonych elementów, które finalnie trafiają na linie montażowe czołówki w branży dźwigów samojezdnych zdecydowały oczywiście wysokie kompetencje gliwickiej załogi. Wszak to nie gdzie indziej, jak w gliwickim Bumarze swego czasu produkowano i modernizowano korpusy czołgów, żeby wspomnieć tylko najpopularniejszy w armiach państw Układu Warszawskiego model T-72. Początki przemysłu zbrojeniowego w gliwickiej dzielnicy Łabędy sięgają 1938 roku, kiedy to rozpoczęto budowę stalowni martenowsko-elektrycznej. Kompetencje pracowników firmy umożliwiają wytwarzanie wyrobów o najwyższej jakości. Tu każdy fachowiec osobiście odpowiada za swoją pracę, sygnując ją unikalnym podpisem. Dzięki temu, na każdym etapie prac można w sposób niepozostawiający wątpliwości ustalić: kto i kiedy wykonał montaż lub konkretną spoinę, co znajduje swoje odzwierciedlenie w dziennikach montażowych.
Okres transformacji ustrojowej zapisał się w historii firmy komercjalizacją zakładów wchodzących w skład holdingu Bumar. Niewątpliwie najbardziej udanym przykładem dostosowania się do warunków wolnego rynku wykazała się załoga Zakładu Konstrukcji Spawanych Łabędy Sp. z o.o.
– Nasze moce przerobowe są znacznie wyższe niż produkowane obecnie ilości ponad 500 podwozi, jakie opuszczają hale zakładu w skali roku – przybliża profil firmy Kazimierz Hajduga, dyrektor techniczny, Zakład Konstrukcji Spawanych Łabędy Sp. z o.o. – Obecna produkcja gwarantuje zatrudnienie dla blisko 750-osobowej załogi, która pracuje w systemie dwuzmianowym. Zlecającymi produkcję ram podwozia i ram nadwozia są wiodące firmy w branży żurawi samojezdnych. Dla naszych kontrahentów liczy się oczywiście powtarzalna wysoka jakość dostarczanych elementów. Każdy zmontowany dźwig poddawany jest próbom wytrzymałościowym jak każde urządzenie dźwigowe, a dokumentacja pozwala na stwierdzenie - kto jest wykonawcą detalu lub zespołu, począwszy od operacji cięcia termicznego, poprzez obróbkę skrawaniem, montaż, spawanie, a na czynnościach lakierniczych skończywszy. O reżimie naszego rzemiosła niech świadczy fakt, że dokumentacja jest u nas przechowywana przez 10 lat. Nasze konstrukcje wykonywane są z blach powierzonych przez naszych odbiorców. Dodajmy, blach atestowanych dopuszczonych do produkcji przez naszych odbiorców.
Komentarze (0)