Szukaj

  Przegląd inwestycji

  Artykuły branżowe

  Przegląd inwestycji

  9 miesięcy temu  24.09.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  ABC Colorex – lakierowanie proszkowe na najwyższym poziomie

  ABC Colorex to wiodący dostawca usług lakierowania proszkowego i obróbek blacharskich w południowej Polsce. Znajdująca się w Krakowie lakiernia proszkowa dysponuje wyłącznie polskim kapitałem i jest częścią Grupy Colorex, która została zbudowana dzięki wiedzy oraz doświadczeniu zdobywanym już od początku lat 90. XX wieku. Obszar działania firmy to nie tylko Małopolska, dlatego dziś odpowiada na potrzeby klientów rodzimych (z wszystkich zakątków naszego kraju), a także europejskich, legitymując się najwyższym poziomem jakości i obsługi. 

  Lakierowanie proszkowe w ABC Colorex wykonywane jest na nowoczesnych i zautomatyzowanych liniach lakierniczych, których jakość znajduje odzwierciedlenie m.in. w przyznanych certyfikatach Qualicoat i ISO 9001:2008. Obok usług takich jak malowanie proszkowe firma oferuje klientom także bogato wyposażony dział obróbek blacharskich z własnym biurem projektowym, gotowym do wdrażania produktów o najwyższym stopniu złożoności.
  Decyzja o współpracy z ABC Colorex to gwarancja spokoju, że zlecone usługi, takie jak malowanie aluminium, stali czy produkcja precyzyjnych elementów blacharskich, zostaną wykonane dokładnie i terminowo. 
  Stale rozwijane i rozbudowywane lakiernie proszkowe to aktualnie część potężnego zakładu mieszczącego się na powierzchni 35 000 mkw. W Krakowie w trzech zakładach zlokalizowano 15 linii wykonujących lakierowanie proszkowe (w tym 4 w pełni automatyczne) wyrobów z branż: budowlanej, automotive, elektromechanicznej i AGD w standardzie odpowiadającym najwyższym światowym normom jakościowym.
  Wyróżniającym elementem oferty ABC Colorex jest w pełni zautomatyzowana linia Color Line. Nowoczesny sposób organizacji produkcji, w którym zawierają się kolejno: obróbka chemiczna, malowanie proszkowe, polimeryzacja, pakowanie i wysyłka pozwala na osiągnięcie niespotykanej wydajności, sięgającej 6000 mkw. polakierowanej powierzchni na dobę.
  Nad jakością procesu obróbki chemicznej i lakierowania proszkowego w firmie czuwają pracownicy laboratorium wykonujący wiele badań i prób mechanicznych, jak kontrola połysku, pomiar grubości powłoki, badanie przyczepności, badanie twardości metodą Buchholtza, test polimeryzacji, próba tłoczności, próba zginania, próba odporności na uderzenie, badania w komorze solnej. O tym, że malowanie aluminium (i pozostałych materiałów) w ABC Colorex przebiega z zachowaniem wysokich standardów potwierdzono międzynarodowym certyfikatem Qualicoat nadanym przez Stowarzyszenie Jakości Przemysłu Lakierów, Farb i Powłok Qualicoat w Zurychu. Poddawanie polakierowanych elementów testom grubości powłoki, połysku, przyczepności czy próbom we własnej stacji badania korozji wpisuje się dodatkowo we wdrożony i sprawnie działający System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.
  Istotnym atutem ABC Colorex, szczególnie w perspektywie realizacji projektów dla budownictwa, jest zdolność do lakierowania elementów o maksymalnych gabarytach:

  • 15,00 mb × 1,80 mb × 0,60 mb
  • 8,00 mb × 1,70 mb × 1,25 mb
  • 7,50 mb × 2,40 mb × 1,00 mb
  • 7,00 mb × 1,65 mb × 0,60 mb

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Jakość potwierdzona certyfikatami
  Obróbka chemiczna przed nałożeniem powłok proszkowych.
  Nad jakością procesu obróbki chemicznej i lakierowania proszkowego w firmie czuwają pracownicy laboratorium.
  Malowanie aluminium w ABC Colorex przebiega z zachowaniem wysokich standardów potwierdzonych międzynarodowym certyfikatem Qualicoat.
  W pełni zautomatyzowana linia proszkowa.
  Powłoki drewnopodobne DEKOR.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony