• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Przegląd inwestycji

  Wydanie nr: 2(106)/2017

  Artykuły branżowe

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  20.04.2017, ~ Administrator   

  Kabina do metalizacji i śrutownia.

  Kabina do metalizacji i śrutownia.

  Największa malarnia wież wiatrowych w Polsce

  Polski producent wież wiatrowych podjął decyzję o inwestycji w nową linię technologiczną, obejmującą procesy czyszczenia, metalizowania i malowania elementów konstrukcyjnych. Projekt, dostawę, montaż i uruchomienie zrealizowała Agencja Anticorr.

  W ramach inwestycji na terenie północnej Polski w jednej hali powstały cztery kabiny z pełnym wyposażeniem: śrutownia, komora do metalizacji i dwie nowoczesne malarnie. W rezultacie producent zyskał profesjonalnie przygotowaną przestrzeń, w której może malować ok. 600 sekcji wież wiatrowych w ciągu roku. 
  Każda z sekcji wież wiatrowych jest przed malowaniem odpowiednio przygotowana - oczyszczona strumieniowo-ściernie przez śrutowanie, a następnie metalizowana natryskowo. Poszczególne procesy odbywają się w komorach uzbrojonych w stosowne urządzenia technologiczne do prawidłowego prowadzenia procesu oraz do zapewnienia odpowiednich warunków bezpieczeństwa oraz temperatury i wilgotności.

  Śrutownia umożliwiająca odzysk ścierniwa

  Pierwszym etapem przygotowania wybranej sekcji wieży wiatrowej jest czyszczenie, do którego wykorzystuje się śrut staliwny. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu śrut opadający na podłogę jest zgarniany mechanicznie i przekazywany do separatora. Pozwala to na wielokrotne wykorzystywanie tej samej partii śrutu do obróbki strumieniowo-ściernej. 
  W śrutowni panuje odpowiednia widoczność oraz wilgotność i temperatura powietrza, którą zapewniają oświetlenie, osuszacze adsorpcyjne oraz nagrzewnice wodne.

  Kabina z wentylacją do metalizacji

  Drugi etap prac obejmuje metalizację natryskową. Wewnątrz specjalnej kabiny są rozmieszczone maszyny do metalizacji elektrycznej, a dzięki systemowi wentylacji i oświetlenia w pomieszczeniu panują wzorcowe warunki. Takiej obróbce są poddawane tylko niektóre elementy konstrukcyjne wież wiatrowych.

   
  Nowoczesna malarnia do elementów wielkogabarytowych

  Trzecim etapem prac realizowanym w zaprojektowanych specjalistycznych kabinach jest etap malowania. Na potrzeby zamówienia została skonstruowana jedna z największych i najnowocześniejszych malarni w Polsce. Można w niej malować elementy konstrukcyjne posiadające średnicę do 8 metrów. W pomieszczeniu znajdują się maszyny do natrysku hydrodynamicznego wyposażone w pistolety malarskie. W trakcie malowania w komorze jest zapewniona odpowiednia wentylacja, widoczność oraz wilgotność i temperatura powietrza.
  Odpowiednie zaprojektowanie pomieszczeń wraz z mechanizmami ułatwiającymi transport sekcji wież wiatrowych pomiędzy poszczególnymi stanowiskami zapewnia ciągłość pracy. Każdy z elementów jest poddawany obróbce w odpowiedniej kolejności i z zachowaniem jak najmniejszych odstępów czasowych. Usprawnia to proces produkcji i przyczynia się do wysokiej jakości wykończenia finalnego produktu.          

  Agencja Anticorr Gdańsk

  GALERIA ZDJĘĆ

  Malarnia do elementów wielkogabarytowych.
  Śrutownia z podłogą zgarniającą ścierniwo.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...