• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Przegląd inwestycji

  Wydanie nr: 5(121)/2019

  Artykuły branżowe

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  08.10.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Proces kataforezy elementów konstrukcyjnych autobusów.

  Proces kataforezy elementów konstrukcyjnych autobusów.

  STELWELD – nowoczesna lakiernia kataforetyczna

  Na rynku przemysłowych usług lakierniczych przybyła nowoczesna lakiernia kataforetyczna, zrealizowana w idei technologii PRZEMYSŁU 4.0. Jest to uruchomiona 6 czerwca 2019 roku przez firmę STELWELD w Jelczu-Laskowicach lakiernia KTL. Projekt został zrealizowany przez uznanego producenta tej technologii niemiecką firmę Rippert.

  STELWELD to firma z całkowicie polskim kapitałem, która od 1997 roku, dzięki wizji właściciela Bogusława Stelczyka oraz wysoko wykwalifikowanej i zaangażowanej załodze, krok po kroku staje się kluczowym partnerem i czołowym dostawcą szerokiej gamy konstrukcji metalowych dla największych i renomowanych producentów z branży maszyn budowlanych, rolniczych, autobusów, naczep, dźwigów, kolejnictwa.
  Rosnące wymagania klientów spowodowały konieczność stałego technologicznego rozwoju firmy, aby zwiększać jej konkurencyjność i możliwości realizacji najbardziej wymagających projektów. Inwestycja w nowoczesne zrobotyzowane gniazda spawalnicze, laser 3D do cięcia rur i profili, lakiernię proszkową oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje załogi to klucz do sukcesu na trudnym i wymagającym rynku. Firma posiada wszystkie certyfikaty, które gwarantują najwyższą jakość wykonywanych usług, tj. ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949, ISO 3834, EN 15085. 

  Obecnie coraz częściej klienci zaczynają wymagać w swoich projektach pokrywania narażonych na korozję konstrukcji metalowych powłoką w technologii kataforezy, dlatego, aby uniezależnić się od podwykonawców oraz mieć pełną kontrolę nad całością procesu produkcyjnego, zarząd firmy STELWELD podjął decyzję o budowie własnej lakierni KTL odpowiadającej idei PRZEMYSŁU 4.0. Wspólnie z firmą Rippert zrealizowano wysoko wydajną, w pełni automatyczną, wyposażoną we własne laboratorium i komorę solną, linię kataforezy przystosowaną do malowania ciężkich i wielkogabarytowych elementów produkowanych przez STELWELD.
  Linia pozwala malować detale o wymiarach 3 m × 2,5 m × 1,2 m i wadze netto do 1250 kg, dlatego wyposażono ją w system automatycznego załadunku i potężną śrutownicę firmy Rösler, dwa niezależne piece, a także oprogramowanie dające możliwość realizacji kilku programów pracy na raz, dzięki czemu każdy trawers może przechodzić inny cykl obróbczy.
  Zastosowana chemia to POWERCRON® 6200HE z doskonałym systemem krycia krawędzi, a także dwa rodzaje przygotowania powierzchni, tj. fosforanowanie cynkowe i oxilanowanie.
  Nowoczesna technologia, na którą zdecydowano się w lakierni STELWELD, stawia ją w czołówce tego typu firm w Polsce, ponieważ daje możliwości malowania jednorazowo bardzo dużej ilości małych elementów (automotive), aż po duże i ciężkie gabaryty (konstrukcje stalowe). Tak skonstruowany ciąg technologiczny pozwala zaoferować klientom kompleksową usługę od fazy projektowania do produkcji gotowego wyrobu doskonale zabezpieczonego przed korozją wysokiej jakości powłoką lakierniczą.
  Firma obecnie stawia do dyspozycji klientów wydajną, bardzo nowoczesną linię kataforezy plus dwie linie malowania proszkowego o wymiarach: 6 m × 2,3 m × 2,1 m i wadze detalu do 1500 kg oraz 2,7 m × 1,2 m × 0,9 m i wadze detalu do 400 kg. Do tego własne centrum konstrukcyjne, które daje możliwości samodzielnej produkcji systemów toolingu lakierniczego w konkurencyjnych cenach.
  Misją i celem firmy jest pełna satysfakcja klienta oraz tak ustawiony proces produkcyjny, aby wytwarzając wysokiej jakości produkty nie zapominać o środowisku naturalnym, mieć szacunek dla ludzi i stale dbać o rozwój pracowników; stosowanie najnowocześniejszych technologii, które wspiera aspiracje firmy do miana lidera w branży. Duże zaangażowanie, elastyczność, otwartość na nowe technologie i doświadczenie sprawia, że firma STELWELD jest odpowiednim partnerem dla klientów, pracowników i społeczności lokalnej.      

  Robert Przyłucki 
  www.stelweld.com.pl     
                    

  GALERIA ZDJĘĆ

  Proces kataforezy elementów konstrukcyjnych autobusów.
  Dla wymagających projektów
  Linia KTL dla dużych elementów.
  Automatyczna linia proszkowa.
  Dla wymagających projektów
  Dla wymagających projektów
  Automatyczna linia proszkowa.

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik