• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Wywiady

  Wydanie nr: 5(115)/2018

  Artykuły branżowe

  Wywiady

  ponad rok temu  01.11.2018, ~ Administrator   

  Jeden z produktów KH-KIPPER pomalowany lakierami NOVOL.

  Jeden z produktów KH-KIPPER pomalowany lakierami NOVOL.

  Strona 1 z 2

  NOVOL z wizytą u… producenta zabudów wywrotek

  Daria Drewek z firmy NOVOL rozmawia z Eweliną Ptak, kierownikiem Działu Marketingu w firmie KH-KIPPER, producenta zabudów wywrotek w Kajetanowie koło Kielc.

  – Działacie w Polsce już od 20 lat. Czym możecie się pochwalić z perspektywy tych lat?
  –  KH-KIPPER jest wiodącym w Polsce producentem zabudów na podwozia ciężarowe powyżej 12 t DMC. Ponad 14 000 wywrotek z zabudowami KH-KIPPER pracuje w kopalniach i na placach budowy niemal na całym świecie – w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej czy dalekiej Oceanii. Produkujemy zabudowy, przyczepy, naczepy i urządzenia hakowe dla branży budowlanej, energetycznej, komunalnej, wydobywczej, a nawet rolniczej. 
  Cała produkcja odbywa się w Polsce. W dwóch zakładach produkcyjnych koło Kielc: w Kajetanowie, gdzie mieści się siedziba firmy oraz w Skarżysku-Kamiennej pracuje niemal 500 osób. Co tydzień zakłady opuszcza 40 zabudów, a roczne moce produkcyjne kształtują się na poziomie około 1800 sztuk zabudów, przyczep, naczep i urządzeń hakowych. Wyposażenie produkcyjne zmodernizowanych w ostatnich latach zakładów produkcyjnych obejmuje m.in. zrobotyzowane spawanie, wycinanie laserowe, obróbkę skrawaniem sterowaną numerycznie czy kształtowanie elementów poprzez tłoczenie i walcowanie.
  KH-KIPPER jest laureatem wielu prestiżowych wyróżnień przyznawanych m.in. przez takie magazyny, jak „Forbes”, tygodnik „Wprost” oraz „Puls Biznesu”. W tym roku zabudowa kopalniana W1MV została nominowana do międzynarodowego konkursu Trailer Innovation 2019 w kategorii Zabudowy.

  – Jakie są mocne strony Państwa marki, gdzie tkwi jej największy potencjał?
  – Specjalnością firmy od zawsze były nietypowe projekty niedostępne u większości konkurencji, która często oferuje jedynie standardowe wyroby, dostosowanie produktów do indywidualnych potrzeb klientów, używanie dobrej jakości materiałów i komponentów oraz kompleksowe doradztwo techniczne. Klient nie zawsze musi się na wszystkim znać. Mając 20-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji zabudów, jesteśmy w stanie pomóc mu rozwiązać wiele problemów związanych z transportem.

  – Jakie macie Państwo plany na przyszłość?
  – Przez ostatnie kilka lat skala działalności firmy odnotowuje dwucyfrowe wzrosty procentowe, co pozwala wytyczać śmiałe plany rozwojowe w zakresie nowych produktów, rynków zbytu czy rozbudowy infrastruktury produkcyjnej. Od niedawna mamy do dyspozycji nowe grunty w Kajetanowie koło Kielc, gdzie znajduje się siedziba główna i główny zakład produkcyjny. Ruszyły już prace przy budowie nowej dużej hali montażu końcowego, a chcemy jeszcze rozbudować lakiernię o kolejne kabiny. Zależy nam także na ogólnej poprawie organizacji logistyki wewnętrznej i warunków pracy. Nie ukrywamy, że w kolejnych latach spodziewamy się dalszego dwucyfrowego wzrostu skali działalności, dlatego na pewno będziemy rozwijać nasze portfolio produktowe i je udoskonalać.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 5(115)/2018

  Reklama
  C1 - prenumerata