• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Wywiady

  Wydanie nr: 1(117)/2019

  Artykuły branżowe

  Wywiady

  ponad rok temu  05.03.2019, ~ Administrator   

  Firma Wielton używa systemów malarskich NOVOL już od około ośmiu lat.

  Firma Wielton używa systemów malarskich NOVOL już od około ośmiu lat.

  Strona 1 z 3

  NOVOL z wizytą u… producenta naczep Wielton S.A.

  Daria Drewek z firmy NOVOL rozmawia z Krzysztofem Cieślą, kierownikiem zakładu Z2 w Wieluniu. 

  – Grupa Wielton należy do grona trzech największych producentów naczep w Europie. Jak osiągnęliście taki sukces?
  – Grupa Wielton jest największym i najszybciej rozwijającym się producentem naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Polsce. Spółka działa na rynku od ponad 20 lat i obecnie znajduje się w gronie 10 największych firm z branży na świecie.
  Siłą grupy jest konsekwentnie realizowana strategia, oparta na rozwoju organicznym i akwizycjach. W maju 2017 r. grupa przejęła niemiecką spółkę Langendorf, dzięki czemu poszerzyła swoją ofertę m.in. o specjalistyczne pojazdy do przewozu szkła i prefabrykatów betonowych, a w ostatnim kwartale 2017 roku sfinalizowała przejęcie 100% udziałów we francuskiej spółce Fruehauf. Przejęcie spółki Lawrence David we wrześniu 2018 roku pozwoliło wzbogacić ofertę grupy o kolejne unikalne pojazdy. 

  – W 2017 roku Grupa Wielton osiągnęła rekordowe przychody, w pierwszym półroczu 2018 wyniki były też bardzo dobre. Jakie macie plany na przyszłość, jak zamierzacie utrzymać wzrost sprzedaży? 
  – Rozwój w zakresie dywersyfikacji portfela produktowego niesie ze sobą konieczność inwestycji w nowoczesne procesy technologiczne, obejmujące automatyzację i robotyzację. Grupa Wielton realizuje ambitny program inwestycyjny, finansowany głównie ze środków własnych, którego celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych oraz portfolio produktowego. Obecnie jesteśmy w trakcie prac wykończeniowych nowej linii lakierniczej KTL, która ruszy komercyjnie już na początku roku. Dzięki inwestycji w nowoczesną metodę chroniącą lakier przed korozją, poprawimy nie tyle naszą wydajność, ale i jakość produktów. Sukcesywnie rozwijamy także zrobotyzowaną linię montażową, halę spawalniczą oraz zautomatyzowaną lakiernię, a w planach mamy budowę zakładu produkcji naczep i przyczep chłodniczych, który pozwoli nam na budowanie silnej pozycji rynkowej w tym segmencie.  

  – Od kiedy współpracujecie Państwo z firmą NOVOL, w jakim zakresie?
  – Regularną współpracę z firmą NOVOL rozpoczęliśmy w 2011/2012 r., jednak poprzedzały to roczne testy na produkcji, gdzie sprawdzaliśmy możliwości aplikacyjne, dopasowanie do naszej technologii oraz wymagań jakościowych. Podstawowy zakres współpracy opiera się głównie na zabezpieczeniu antykorozyjnym powierzchni aluminiowych oraz w mniejszym zakresie zabezpieczeniu na stali.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Kabina malarska w Wieltonie.
  Nowa linia KTL.
  Hala śrutowni.
  Wielton inwestuje w nowoczesne, zautomatyzowane procesy technologiczne.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 1(117)/2019

  Reklama
  C1 - prenumerata