• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Wywiady

  Wydanie nr: 2(100)/2016

  Wydarzenia i relacje

  Wywiady

  ponad rok temu  15.03.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Strona 1 z 4

  Do tej pory przedsiębiorstwo Höcker Polytechnik było znane przede wszystkim jako producent urządzeń odciągowych i lakierniczych. Wraz z przejęciem specjalistów ds. lakiernictwa firmy Pipgras, firma Höcker Polytechnik z miejscowości Hilter niedaleko Teutoburger Wald, rozpoczęła działalność w nowej branży na rynku. Rozmawiamy z prezesem Frankiem Höckerem oraz kierownikiem Marketingu i Sprzedaży Heinerem Kleine-Wechelmannem na temat przyczyn, które skłoniły przedsiębiorstwo do tego kroku.

  – Jak doszło do przejęcia firmy Pipgras?
  Frank Höcker: – Firma Pipgras Lackieranlagen GmbH jest obecna na rynku od ponad 50 lat. Ponieważ Steffen Pipgras nie widział następcy do poprowadzenia interesu w rodzinie, szukał partnera, który rozwinąłby przedsiębiorstwo i rozszerzył jego działalność poza granicami Hamburga i Szlezwika-Holsztynu. My idealnie pasowaliśmy do tej roli, ponieważ chcieliśmy dalej rozwijać technologię obróbki powierzchni, aby w naszej ofercie znalazły się wysokiej jakości kompleksowe urządzenia do obróbki drewna i tworzyw sztucznych. Dzięki doświadczeniu oraz sieci 800 stałych klientów Höcker dysponuje teraz bardzo szeroką wiedzą i urządzeniami, które znajdują swoich nabywców również w takich branżach, jak budowa maszyn i pojazdów szynowych, lotnictwo i lotnictwo kosmiczne, maszyny i urządzenia rolnicze czy energia wiatrowa.

  – W przyszłości firma Pipgras będzie nosiła nazwę „Höcker Polytechnik GmbH – Niederlassung Nord”. Jakie zmiany zajdą w siedzibie Pipgras w Hamburgu?
  Frank Höcker: – Przejęliśmy kluczowych pracowników firmy Pipgras Lackieranlagen GmbH – zarówno personel ekonomiczny i techniczny, jak i serwisowy oraz montażowy. W głównym zakładzie w Hilter będziemy realizować istotne działania ekonomiczne a zakupywane do tej pory przez Pipgras konstrukcje z blachy u zewnętrznych dostawców będziemy produkować samodzielnie. Planowanie oraz projektowanie pozostanie i będzie kontynuowane w Hamburgu. Pracownicy serwisu również będą delegowani z Hamburga – przede wszystkim do klientów w Niemczech Północnych.

  – Jak będzie wyglądała ekspansja przedsiębiorstwa?
  Frank Höcker: – Steffen Pipgras jako doradca ds. wdrażania kabin lakierniczych i technologii będzie wspierał naszą rozbudowaną sieć dystrybucji, która skupia blisko 20 pracowników – przedstawicieli firmy Höcker. Dzięki naszym wpływom możemy zdobyć rynki we Francji, w Szwajcarii, Austrii, w Polsce, Szwecji, Finlandii, a także Rosji. Jednakże w pierwszym rzędzie skoncentrujemy się na rynku niemieckiego obszaru językowego. Połączenie rozwiązań oferowanych przez znane przedsiębiorstwo Pipgras z potencjałem rozwojowym i produkcyjnym firmy Höcker Polytechnik GmbH otwiera nowe perspektywy. Spodziewamy się wszelkiego rodzaju zapytań o realizacje projektów. Zaangażujemy w nie nasze siły twórcze.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...