• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Wywiady

  Wydanie nr: 6(134)/2021

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wywiady

  ponad rok temu  28.12.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3

  Grupa Kansai Helios i Helios Polska – rozwiązania systemowe dla przemysłu

  KANSAI HELIOS jest częścią Kansai Paint, jednego z wiodących światowych producentów farb i powłok, który obsługuje odbiorców globalnych, prowadząc działalność produkcyjną, dystrybucyjną i handlową na całym świecie. KANSAI HELIOS, zatrudniający ponad 2 tys. pracowników, osiągający roczne obroty rzędu 400 mln euro, jest uznawany za jednego z dziesięciu największych producentów powłok lakierniczych w Europie. Helios Polska jest polską spółką handlową należącą w 100 proc. do KANSAI HELIOS.

  Grupa KANSAI HELIOS posiada szeroką gamę produktów, takich jak: powłoki dla przemysłu metalowego, powłoki do renowacji samochodów, przemysłowe powłoki do drewna, powłoki proszkowe, powłoki architektoniczne, E-coat, kleje/uszczelniacze oraz farby do znakowania dróg. Produkuje również żywice, które są surowcami do powłok i jest uznawana za jednego z kluczowych dostawców żywic na rynku europejskim. To pozwala służyć klientom jako dostawca systemowy, co oznacza, że grupa jest w stanie zaspokoić wszystkie rodzaje potrzeb klienta w ramach kompleksowej obsługi.

  Rozmawiamy z Hiroyuki Nagai, dyrektorem zarządzającym Helios Polska Sp. z o.o. 

  –  Czy zaszły jakieś zmiany po dołączeniu firmy Helios do grupy Kansai Paint?
  – Po wejściu w skład Kansai Paint w 2017 roku pojawiło się wiele pozytywnych efektów. Dzięki częstej komunikacji na poziomie menedżerskim i roboczym wymieniamy się osiągnięciami technicznymi i biznesowym know-how. Pozyskanie części personelu z Kansai Paint również przyspiesza takie działania. Co więcej, umożliwiło nam to dostęp do coraz większej liczby klientów na całym świecie. W grupie Kansai Paint, KANSAI HELIOS działa jako główna spółka, szczególnie na rynku europejskim.

  Reklama
  Śródtekstowy - xrite 14.09-27.09 Julian
  W 2018 roku do grona akcjonariuszy KANSAI HELIOS dołączyła jeszcze jedna spółka o nazwie Mitsui & Co., Ltd. (Mitsui). To jedna z największych japońskich firm handlowych i inwestycyjnych, która prowadzi działalność na całym świecie, posiadając 130 biur zagranicznych w ponad 60 krajach/regiony. W Polsce Mitsui ma swój oddział w Warszawie. Dzięki tej ogromnej sieci biznesowej możemy mieć wiele okazji do nawiązania współpracy z międzynarodowymi korporacjami oraz poznania nowych klientów.

  – Jaka jest pozycja firmy Helios Polska na rynku polskim? Jak ważny jest on dla Grupy KANSAI HELIOS? 
  – Helios Polska działa na polskim rynku od 1998 roku z główną siedzibą i centrum logistycznym w Ostrowie Wielkopolskim. Dobra lokalizacja w centrum kraju umożliwia nam dostarczanie szerokiej gamy powłok przemysłowych do wszystkich regionów Polski i obsługujemy ponad 600 klientów z różnych branż. 

  Bazując na ponad 20-letnim doświadczeniu wypracowanym wspólnie z firmami produkcyjnymi i centrum badawczo-rozwojowym grupy KANSAI HELIOS, nasz zespół handlowy i doradcy techniczni zapewniają każdemu klientowi najlepsze możliwe rozwiązanie z bardzo szerokim zakresem wiedzy technicznej. Klienci mogą w pełni liczyć na naszą szybką i elastyczną obsługę oraz profesjonalne wsparcie techniczne. Oferujemy również możliwość odbycia szkoleń technicznych dla klientów, aby poprawić wydajność aplikacji i produkcji. 
  Polski rynek jest jednym z najważniejszych rynków dla grupy, ze względu na swoją wielkość i ogromny potencjał wzrostu. W kolejnych latach planujemy zatem zintensyfikować nasze działania w Polsce.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Hiroyuki Nagai
  Szybko, elastycznie i kompleksowo
  Szybko, elastycznie i kompleksowo

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...