• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Wywiady

  Wydanie nr: 4(102)/2016

  Wydarzenia i relacje

  Wywiady

  ponad rok temu  23.08.2016, ~ Administrator   

  Michał Reck

  Michał Reck

  Strona 1 z 2

   „Z dużą radością przyjmuję nowe wyzwania. W biznesie cenię sobie długotrwałe partnerskie relacje we współpracy, oparte na zasadach win-win, a u pracowników kreatywność, entuzjazm i otwartość na zmiany. Widzę możliwość wprowadzenia korzystnych przekształceń rozwojowych w firmie, które w pełni wykorzystają potencjał Remmers oraz wzmocnią naszą pozycję na rynku krajowym.”

  – Jakie są mocne strony marki Remmers, gdzie tkwi jej największy potencjał?
  – Remmers to ugruntowana marka i silny brand na europejskich rynkach, szczególnie w strategicznych obszarach gospodarki. W zależności od rynku i kraju, Remmers jest znany i uznawany za wiodącego dostawcę w swoich obszarach produktowych. I tak w obszarze ochrony budowli, w Polsce marka Remmers jest kojarzona z najlepszą jakością i sposobem działania w dziedzinie konserwacji budynków. Co jest mocną stroną marki Remmers, to fakt, że oferta firmy sprawdza się nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale i przemysłowym. Systemy uszczelnień budowli, zabezpieczenia betonu, systemy posadzek, ale i materiałów do renowacji elewacji, wykorzystywane są głównie w zabytkowych, jak i nowych budowlach. Innowacyjny dział ochrony drewna dostarcza sprawdzonych rozwiązań producentom drewnianych okien i drzwi. To, co staje przed nami jako przyszłościowy kierunek ciężkiej, ale rozwojowej pracy, to budowanie udziału w branży przemysłu drzewnego, gdzie silna marka Remmers, kompetentny serwis i cały pakiet idący za produktem jest bardzo ciekawym aspektem podnoszącym konkurencyjność i atrakcyjność oferty dla polskich producentów. Ich zdaniem, rynek polski to za mało, oni chcą działać na skalę europejską, a nawet i globalnie. I my mamy im w tym pomóc. Produkty do ochrony drewna na zewnątrz: lazury, lakiery, oleje są cenione i chętnie kupowane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i dużych wykonawców. Mamy silnie potwierdzone kompetencje w obszarze 3H-Lacke, gdzie Remmers jest istotnym i cenionym partnerem dla małych, średnich i dużych producentów mebli. Polscy wytwórcy są dzięki temu coraz bardziej widoczni na arenie międzynarodowej, a Remmers ma w tym swój udział. Co pokazuje, że produkty „Made in Poland” nie odbiegają jakościowo, a często wygrywają w porównaniu z innymi. Dla firmy Remmers nie tylko liczy się produkt, ale wszystko co się z nim łączy. Remmers to ludzie, ich potencjał, a także cała rzesza zadowolonych klientów. Obrany kierunek, jaki będzie odgrywać największą rolę, to inwestycja w personel, który wyróżnia i wyróżniać będzie firmę Remmers na tle rynku.

  – Jakie plany dotyczące zmian, które ulepszą funkcjonowanie firmy Remmers w Polsce ma Pan na najbliższy czas?
  – Zmiany ukierunkowane będą w podnoszenie znajomości i świadomości marki we wszystkich obszarach oraz w skutecznym zwiększeniu sprzedaży i połączeniu potencjałów jakie ma firma. Remmers będzie zmieniał się tak, aby nie tylko funkcjonować na poziomie istniejących standardów rynkowych, ale tak, aby je wyznaczać i podnosić poprzeczkę w każdym z potencjałów różnicujących, o których mówi amerykański ekonomista Philip Kotler, tzn. produkt, serwis, personel. Kierunki zmian będą zorientowane na te wszystkie pola, które dadzą korzyść zarówno klientowi, jak i firmie Remmers.

  – Jakie słowa chciałby Pan skierować do pracowników oraz współpracowników na 20-lecie firmy Remmers w Polsce?
  – Jako świeżo nastały prezes, chcę przedstawić swoją refleksję na temat obrazu firmy, który ewoluował przez ostatnie miesiące. Obraz ten był mi przekazywany wcześniej i chcę powiedzieć, że dziś Remmers Polska jest jedną z najważniejszych spółek-córek Remmers, co wynika z dwóch faktów. Po pierwsze, Remmers Polska to ugruntowana i silna marka, po drugie, firmę tę tworzą zaangażowani i oddani pracy ludzie, którzy przez 20 lat z dużym poświęceniem i oddaniem budowali dzisiejszą pozycję. Za to w imieniu swoim oraz zarządu firmy Remmers bardzo serdecznie dziękuję. Bez nich, ich pracy i zaangażowania nie byłoby to możliwe. Zmiany, które zostaną przeprowadzone, ukierunkowane będą na rozbudowę i umocnienie pozycji firmy Remmers.        
             
  Michał Reck

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 4(102)/2016

  Reklama
  C1 - prenumerata