• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.08 - 30.09 Julian

  Wywiady

  Wydanie nr: 4(120)/2019

  Artykuły branżowe

  Wywiady

  ponad rok temu  05.08.2019, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  Z Davidem Kubalą, prezesem Helios Group, rozmawia Grzegorz Petka

  – W Polsce firma Helios po raz pierwszy zorganizowała seminarium na temat systemów antykorozyjnych dla branży ACE. Opinie uczestników są bardzo pozytywne. Czy taka forma szkolenia i spotkań z klientami będzie kontynuowana? 
  – Jesteśmy bardzo świadomi, że oprócz doskonałych produktów i rozwiązań producenci powłok muszą oferować odpowiednie szkolenia i seminaria, aby przenieść kompetencje i know-how bezpośrednio do punktu użytkowania. Dlatego każdy z naszych działów powłok ma specjalistyczne podejście, które łączy sympozja, szkolenia, warsztaty i podobne wydarzenia. Organizujemy różnorodne imprezy w większości krajów, w których jesteśmy obecni, nie tylko dla segmentu powłok ACE, ale także dla innych działów, takich jak powłoki lakiernicze dla samochodów, powłoki architektoniczne i powłoki drewniane. 

  – Oferujecie systemy lakiernicze dla każdej gałęzi przemysłu i to zarówno lakiery ciekłe, jak i farby proszkowe. Jakie produkty dominują aktualnie w branży ACE i jakie wymagania stawiają klienci farbom antykorozyjnym? 
  – Nasi innowacyjni klienci ACE i sama branża ACE jest zdominowana przez przyjazne dla środowiska i wysoce wydajne systemy powłokowe, takie jak farby high-solid i wodorozcieńczalne powłoki ciekłe, powłoki proszkowe i powłoki E-Coats. Istnieje również grupa tradycyjnych klientów, którzy lubią używać produktów jednoskładnikowych lub standardowych produktów rozpuszczalnikowych. Jest jednak wyraźny trend w kierunku najnowocześniejszych systemów malarskich.

  – W 2017 roku Grupa Helios dołączyła do Kansai Paint. Co zmieniło się od tego czasu?
  – W ciągu ostatnich dwóch lat wykorzystanie technologii, wspólnego know-how, produktów oraz sieci sprzedaży obu grup zaowocowało wieloma udanymi projektami, głównie w dziedzinie powłok przemysłowych i powłok dla automotive. Firma Kansai pomogła nam nawiązać kontakty z japońskimi firmami działającymi w Europie. Codziennie współpracujemy z naszymi kolegami z Japonii, Indii, Afryki Południowej, Wielkiej Brytanii, Rosji i Turcji. Dążymy do znalezienia synergii i wymiany wiedzy oraz doświadczeń. 

  – Jakie są mocne strony marki Helios, gdzie tkwi jej największy potencjał?
  – Helios, jako część Kansai Paint, jest jedną z niewielu firm na świecie, które mogą zaoferować w pełni zintegrowane rozwiązania powłokowe dla przemysłu. Wierzę, że Helios ma wielką szansę na dalszy rozwój, wykorzystując szybki i elastyczny sposób myślenia małych i średnich przedsiębiorstw, będąc przy tym osadzonym w jednej z największych grup producentów farb na świecie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony