• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 24.01.2022-24.01.2023 Julian

  Wywiady

  Wydanie nr: 5(121)/2019

  Artykuły branżowe

  Wywiady

  ponad rok temu  08.10.2019, ~ Administrator   

  Sherwin-Williams oferuje m.in. architektoniczne farby proszkowe.

  Sherwin-Williams oferuje m.in. architektoniczne farby proszkowe.

  Strona 1 z 3

  Sherwin-Williams – producent farb i lakierów stawia na wysoką jakość i obsługę klienta na najwyższym poziomie

  Z Ewą Begej-Klisowską, dyrektorem sprzedaży General Industry Sherwin-Williams Poland, Inver Polska, członkiem zarządu Inver Polska, rozmawia Grzegorz Petka. 

  – Historia firmy Sherwin-Williams, która od samego początku specjalizuje się w produkcji farb i lakierów, sięga już ponad 150 lat. W Polsce oczywiście firma funkcjonuje znacznie krócej. Proszę przybliżyć działalność tego koncernu na polskim rynku. 
  – Początki Sherwin-Williams w Polsce wiążą się z przejęciem szwedzkiej firmy Becker Acroma w 2010 roku i silną ekspansją w Europie w sektorze wykończeń powierzchni drewnianych. W tym czasie powstaje Sherwin-Williams Poland z siedzibą w Głuchowie pod Poznaniem, który w początkowej fazie działa głównie w przemyśle drzewnym. W 2012 roku Sherwin-Williams rozszerza w Polsce działalność w sektorze farb przemysłowych do wykończeń powierzchni metalowych oraz z tworzyw sztucznych w branży General Industry, czyli szeroko rozumianej produkcji OEM (Original Equipment Manufacturer, dosłownie producent oryginalnego wyposażenia). W kolejnych latach następują dalsze przekształcenia firmy związane między innymi z połączeniem dywizji Sherwin-Williams obecnych w Polsce w jedną firmę 
  Sherwin-Williams Poland oraz wynikające z zakupu innych firm farbiarskich, jak Valspar Corporation czy Novatic Coatings, których oddziały są również obecne w Polsce. Dzisiaj Sherwin-Williams w Polsce obecny jest jako: Grupa Performance Coating z dywizjami General Industry (marki własne  Inver, Valspar, Novatic), Industrial Wood, Protective Coatings oraz Grupa Consumer Brand z rozpoznawalną marką Altax. Grupy i dywizje są reprezentowane przez podmioty prawne Sherwin-Williams Poland Sp. z o.o. oraz Inver Polska Sp. z o.o. 
  Firma dostarcza na rynek farby ciekłe oraz proszkowe do wykończeń powierzchni metalowych, drewnianych, drewnopochodnych, z tworzyw sztucznych oraz szkła. Dbamy też o potrzeby konsumenta detalicznego i na tym rynku oferujemy produkty dekoracyjne do drewna oraz ogólnobudowlane. Szeroki asortyment naszych wyrobów farbiarsko-lakierniczych jest produkowany w trzech fabrykach na terenie Polski oraz wielu zakładach produkcyjnych w Europie.

  – Jakie są mocne strony marki, gdzie tkwi jej największy potencjał?
  – Obecnie Sherwin-Williams prowadzi działalność w 120 krajach na sześciu kontynentach. Międzynarodowy zasięg działalności pozwala nam na korzystanie z know-how oddziałów z innych krajów oraz na wymianę doświadczeń. Dzięki temu nasze produkty tworzone są według najwyższych standardów, a nad ich recepturą czuwają specjaliści z laboratoriów badawczo-rozwojowych na całym świecie.
  W Sherwin-Williams pracuje łącznie ponad 60 tys. pracowników. To oni są twórcami sukcesów firmy, dlatego dbamy o to, aby pracowali w bezpiecznych warunkach, mogli rozwijać swoje kompetencje oraz żeby byli nagradzani i doceniani za swoje osiągnięcia. Różnimy się między sobą, ale przyświecają nam wspólne cele i idee, a do nowych zadań podchodzimy z energią i zaangażowaniem.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Ewa Begej-Klisowska

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 5(121)/2019

  Reklama
  C1 - prenumerata