• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Wywiady

  Wydanie nr: 3(113)/2018

  Wydarzenia i relacje

  Wywiady

  ponad rok temu  14.06.2018, ~ Administrator   

  Rozmawiamy z Wiolettą Szwarc, dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu w firmie Eko-Color. 

  – Jak się Pani czuje jako jedna z niewielu kobiet w branży, która jest zdominowana przez mężczyzn?
  – Fantastycznie! (śmiech). Oczywiście prawdą jest, że w naszej branży przeważają mężczyźni, jednak w działaniach biznesowych nie ma to kompletnie znaczenia. Partnerzy handlowi czy biznesowi nigdy nie dali mi odczuć, że są zaskoczeni współpracą z kobietą. Nigdy nie spotkałam się z dyskryminacją czy krytyką, wręcz przeciwnie. Płeć nie ma żadnego znaczenia, w dzisiejszym świecie liczą się przede wszystkim kompetencje, doświadczenie oraz fachowa wiedza.

  – Eko-Color to firma będąca dopiero kilka lat na rynku farb proszkowych, czy znaleźli już Państwo na nim swoje miejsce?
  – Wydaje mi się, że tak. Ciężko pracowaliśmy przez ostatnie lata, wiele się przy tym ucząc, co pozwoliło nam dojść do miejsca, w którym obecnie jesteśmy. Nie bez znaczenia jest także to, że do każdego projektu realizowanego na przestrzeni ostatnich lat podchodziliśmy i wciąż podchodzimy w sposób indywidualny, co pozwoliło nam zdobyć wiele nowych doświadczeń, a także pozyskać wielu klientów, którzy są z nami od samego początku istnienia firmy. 
  Nie można pominąć także faktu rozbudowy naszej fabryki. Poprzez inwestycję  wzmocniliśmy zaplecze techniczne będące sercem naszej fabryki, które nieustannie śledzi trendy panujące na rynku farb proszkowych. Bardzo mnie cieszy fakt, że udało nam się wypracować stabilne miejsce na rynku. Z ogromną satysfakcją biorę aktywny udział w ciągłym wzmacnianiu naszej pozycji, mając pełną świadomość, że jest to proces długotrwały, rozłożony na najbliższe kilka lat. 

  – Jaka jest recepta na wypracowanie silnej pozycji na rynku?
  – Według mnie nie ma uniwersalnej recepty na osiągnięcie silnej pozycji na rynku. Każdego dnia staramy się być lepsi w tym co robimy, nieustannie podnosząc swoje kompetencje oraz inwestując w sprzęt najwyższej klasy. Bardzo ważnym czynnikiem jest zaufanie, którym obdarzają nas nasi partnerzy biznesowi, co świadczy o tym, że są przekonani co do jakości naszych produktów. 
  „Po pierwsze klient” – taką zasadą się kierujemy od lat i myślę, że właśnie ona w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem naszych pracowników jest receptą na ciągłe wzmacnianie naszej pozycji na rynku. 

  Wioletta Szwarc wraz z zespołem na stoisku firmy Eko-Color podczas sympozjum firmy Wagner. 

  – Co dla Pani jako dyrektora sprzedaży jest najważniejsze w budowaniu relacji z klientem? 
  – Niezwykle ważne jest utrzymanie wysokiego poziomu zadowolenia naszych klientów, a także budowanie relacji opartych na zaufaniu i partnerstwie. Dbam o to, by nasi klienci czuli się komfortowo i mieli świadomość, że są dla nas najważniejsi, a w razie jakichkolwiek problemów mogli się do nas zwrócić po fachową radę lub pomoc techniczną.
  W relacjach z klientami należy również pamiętać, że zamknięcie sprzedaży to nie wszystko. Indywidualne podejście do każdego z klientów sprawia, że chętnie do nas wracają lub wiążą się z nami na długie lata.

  – Kierujecie się Państwo zasadą „Po pierwsze klient”, co w najbliższym czasie zaoferujecie swoim klientom, co mogłoby was wyróżnić na tle innych firm?
  – Niedawno zakończyliśmy przebudowę całej witryny internetowej, do której odwiedzenia serdecznie zachęcam. Sercem nowego serwisu jest strefa klienta, gdzie firmy, z którymi współpracujemy, będą mogły po zalogowaniu zapoznać się z materiałami szkoleniowymi, które moim zdaniem będą pozwalały im podnosić kompetencje swoich pracowników, a także niwelować proste błędy występujące w lakierniach proszkowych. Liczymy, że do końca czerwca wszyscy nasi klienci będą mogli skorzystać z platformy. To jednak nie koniec nowości – od zeszłego roku aktywnie spotykamy się z naszymi klientami w ramach programu „Akademia Barw”, gdzie wraz z naszymi partnerami, dzielimy się doświadczeniami z zakresu malowania proszkowego oraz przygotowania powierzchni malarskich.  

  – Minęło kilka lat od momentu zakupu Eko-Coloru przez Ebuggo Ag, jak Pani postrzega ten czas i jak to wydarzenie wpłynęło na rozwój firmy?
  – Od momentu przejęcia spółki faktycznie minęło kilka lat. Był to czas, w którym dominowała przede wszystkim ciężka praca całego zespołu, pełne zaangażowanie oraz nastawienie na osiągnięcie celu, jakim była silna i stabilna pozycja na polskim rynku farb proszkowych. Dziś Eko-Color jest już zdecydowanie inną firmą niż kilka lat temu, za co przede wszystkim dziękujemy obecnemu właścicielowi oraz ludziom, którzy uczestniczyli w tworzeniu firmy. Obecnie jesteśmy częścią międzynarodowej grupy specjalizującej się w produkcji farb proszkowych, fakt ten pozwala nam kontynuować strategię rozwoju, która w najbliższych latach zakłada ekspansję na inne rynki europejskie oraz inwestycje w park maszynowy i know-how. W ubiegłym roku zostaliśmy także docenieni przez Puls Biznesu, który przyznał nam dyplom Pomorskiej Gazeli Biznesu. 

  – Jaki jest Pani cel na najbliższe lata i w jakim miejscu widzi Pani Eko-Color w takiej perspektywie czasowej?
  – Główny cel to dalsze kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy, czyli wzrostu zaufania klientów i innych podmiotów oraz znalezienie się w gronie wiodących i najbardziej rozpoznawalnych producentów farb proszkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jestem pewna, że tempo rozwoju firmy nie osłabnie. Dążymy do zwiększenia udziału sprzedaży naszych produktów na rynku polskim, jak i europejskim. W dalszym ciągu będziemy wprowadzać nowe linie produktowe oraz szybko odpowiadać na aktualne potrzeby rynku. Jedna rzecz na pewno się nie zmieni – dalej najważniejszy pozostanie dla nas klient. 

  – Jeżeli mogłaby Pani w skrócie powiedzieć, dlaczego Eko-Color?
  – Jakość, wiedza, doświadczenie, elastyczność, rzetelność oraz dobrze zgrany zespół – to zalety naszej firmy, które niewątpliwie wyróżniają nas na rynku. 

  – Dziękuję za rozmowę. 
  – Dziękuję.

  Grzegorz Petka

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 3(113)/2018

  Reklama
  C1 - prenumerata