• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Wywiady

  Wydanie nr: 1(135)/2022

  Artykuły branżowe

  Wywiady

  ponad rok temu  25.02.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Rozwiązania do oczyszczania ścieków i uzdatniania wody w przemyśle

  Rozmawiamy z Marcinem Dymkiem, młodszym kierownikiem sprzedaży w firmie H2O GmbH.

  − Od 1 stycznia tego roku objął Pan funkcję kierownika sprzedaży odpowiedzialnego za rynek w Polsce. To na pewno duże wyzwanie, ale i zobowiązanie…
  − Zdecydowanie tak, jednak myślę, że to odpowiedni czas na podjęcie takiego wyzwania. Sytuacja w H2O bardzo mi to ułatwiła – cały zespół od początku był bardzo pomocny i dbał, abym płynnie wdrażał się w nowe środowisko oraz swobodnie zdobywał doświadczenie w branży, mając merytoryczną pomoc za plecami. Po trzymiesięcznym szkoleniu przez około pół roku współpracowałem z panem Henrykiem Koikiem, którego doświadczenie okazało się bardzo pomocne. 

  − Zatem w firmie H2O pracuje Pan od roku. W tym czasie zdążył się Pan zaznajomić z polskim rynkiem. Jak u nas wygląda sytuacja w kwestii gospodarki ściekami/ochrony środowiska w zakładach przemysłowych?
  − Przez ten czas spotkałem bardzo różne sytuacje, które zależą od wielu czynników. Myślę, że zmierza to w dobrą stronę. Klienci bardzo często nie zdają sobie sprawy z potencjału oszczędzania, co jest głównym czynnikiem motywacji do inwestycji. Mam nadzieję, że w najbliższych latach świadomość ekologiczna (przy pomocy restrykcji i cen utylizacji) zwiększy się i klienci będą chętniej wybierali ekologiczne rozwiązania nie tylko, aby oszczędzać, ale również, żeby chronić cenne zasoby wodne.

  − Co jest dla Pana, jako nowego szefa regionu, szczególnym wyzwaniem?
  − Myślę, że wyzwań jest wiele, ale odważnie stawiam im czoła. Wśród projektów znajdują się zarówno te proste, powtarzalne, ale również bardzo wyjątkowe, które wymagają większego nakładu pracy. Przy każdym z nich mogę liczyć na pomoc ze strony mojego doświadczonego zespołu.

  − H2O znana jest z wysokiej jakości rozwiązań do oczyszczania ścieków i uzdatniania wody w przemyśle. Jakie są najnowsze technologie dla branży lakierniczej i obróbki powierzchniowej? 
  − Przez ponad 35 lat zdobyliśmy wielu klientów w branży lakierniczej. Przez cały ten okres systemy VACUDEST były ulepszane i odpowiednio modyfikowane. Obecnie w zdecydowanej większości przypadków jesteśmy w stanie oczyścić powstający ściek tak, aby wykorzystać go ponownie w procesie, a zutylizować jedynie kilka procent odpadu.

  − Dlaczego warto zainwestować w rozwiązania stworzone przez H2O?
  − Mówiąc w trzech słowach – oszczędność, ekologia, niezawodność. Chcąc powiedzieć więcej powiem że to nowoczesne, kompaktowe i w pełni zautomatyzowane rozwiązania, które dają gwarancję skutecznego oczyszczania ścieków, a co za tym idzie, oszczędzania pieniędzy i, co bardzo ważne, dbania o środowisko – a to misja firmy. 

  − Jakie ma Pan plany na rozwój rynku w Polsce?
  − Najbliższy rok będzie dla mnie i całego H2O bardzo istotny. Tak jak wspominałem – jest wiele firm wymagających modernizacji w dziedzinie oczyszczania ścieków, które poszukują najlepszego rozwiązania. Muszę tylko do nich trafić.    

  Grzegorz Petka
  redakcja@lakiernictwo.net

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...