• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Wywiady

  Wydanie nr: 5(133)/2021

  Artykuły branżowe

  Wywiady

  ponad rok temu  18.10.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

  Strona 1 z 4

  25 lat Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych

  Rozmawiamy ze Zbigniewem Barłogiem, prezesem Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych (PIKS) i prezesem zarządu Metalbark sp. z o.o. sp.k.

  – PIKS w połowie tego roku obchodziła jubileusz 25-lecia. Jakie, Pana zdaniem, były na przestrzeni tych lat jej największe dokonania?

  – Największym sukcesem PIKS jest tak naprawdę fakt, że izba istnieje od 25 lat. Na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza wiele stowarzyszeń branżowych powstało i zdążyło w międzyczasie zakończyć działalność, a PIKS cały czas aktywnie działa na rzecz swoich firm członkowskich. Co roku organizujemy nasze sztandarowe wydarzenia, wśród których można wyróżnić kongres PIKS w podwarszawskim Józefowie – ostatnia, siedemnasta edycja odbyła się w 2019 r., natomiast ubiegłoroczna została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Wśród licznych uczestników kongresu są nie tylko szefowie czy członkowie kierownictwa firm zrzeszonych w izbie, ale także osobistości ze świata polityki i życia gospodarczego, ekonomiści, eksperci itp. Podczas tego wydarzenia, prócz prezentacji związanych z tematem przewodnim, są prowadzone rozmowy dotyczące różnych kwestii. Czekamy na tegoroczny kongres, wierząc, że będzie mógł się odbyć.

  Dużym osiągnięciem organizacyjnym i merytorycznym jest także doroczna Konferencja Techniczna, w tym roku już siódma odbyła się we wrześniu. W jej trakcie poruszane są różne i liczne zagadnienia dotyczące branży konstrukcji stalowych, a sama konferencja cieszy się, podobnie jak kongres, dużym zainteresowaniem i frekwencją. Odpowiadając na pytanie, należy także wskazać przyznawane przez PIKS od 2003 r. Certyfikaty Producenta i Współproducenta Konstrukcji Stalowych, trafiające zarówno do wytwórców konstrukcji stalowych, jak i firm z nimi kooperujących, tzn. producentów i dystrybutorów maszyn i urządzeń, farb i lakierów czy biur projektowych. Ostatnim, szczególnie ważnym wydarzeniem, było przystąpienie izby do Europejskiej Konwencji Konstrukcji Stalowych (European Convention for Construction Steelwork – ECCS).

  – Pozwoli Pan, że tej akcesji poświęcimy osobne miejsce pod koniec naszej rozmowy.
  W czerwcu 2018 r. objął Pan funkcję prezesa PIKS. Wówczas wskazał Pan liczne cele, które zamierza zrealizować, m.in. skłonienie jej członków do większej aktywności, podwojenie najdalej w ciągu dwóch lat liczby podmiotów w niej zrzeszonych (obecnie jest 139), wzmocnienie promocji i ekspansji wytwórców konstrukcji stalowych i ich kooperantów. Liczba członków rzeczywiście wzrosła, choć nie tak znacząco. A czy inne cele udało się zrealizować?

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...