• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Wywiady

  Wydanie nr: 3(125)/2020
  Strona 1 z 2

  Eko-Color głównym dostawcą farb proszkowych dla firmy Dajar

  Z Mirosławem Ostrowskim, dyrektorem firmy Dajar Miastko, rozmawia Grzegorz Petka

  – Czym zajmuje się firma DAJAR i na jakich rynkach działa?
  – Firmę DAJAR współtworzy 700-osobowy zespół ludzi. Podstawą naszego sukcesu jest wielka dbałość o satysfakcję klientów, ciągłe wyprzedzanie oczekiwań rynku oraz wyjątkowa troska o wysoką jakość produktów. Nasze wyroby spełniają wymagania TUV GS i EN 581 (PN 581). Firma posiada certyfikat zarządzania jakością według normy ISO 9001:2015, bezpieczeństwem według OHSAS 18001 oraz środowiskiem według ISO 14001:2015.
  Od lat należymy do wiodących producentów wysokiej jakości mebli kempingowych, ogrodowych oraz huśtawek i sprzętu AGD. Meble są wytwarzane we własnych fabrykach w Koszalinie i Miastku o łącznej powierzchni produkcyjnej ok. 15 tys. mkw. Nasze produkty muszą być bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, dlatego też stosowane farby proszkowe muszą być najwyższej jakości, a proces lakierowania monitorowany i ciągle sprawdzany. 
  Firma Eko-Color jest naszym stałym partnerem biznesowym, nie tylko jako dostawca farb proszkowych, ale też służy pomocą swoim laboratorium, sprzętem kontrolno-pomiarowym oraz kadrą w doborze odpowiednich kompozycji dla naszych produktów i kontroli warunków procesu w lakierni proszkowej, która pracuje w ruchu ciągłym.
  Produkowane przez Dajar sprzęty sprzedawane są na rynku krajowym, na rynki europejskie: od rynków skandynawskich po śródziemnomorskie. Wiele produktów trafia też do klientów spoza Europy, na przykład do Izraela czy Kanady.

  – Jaką rolę odgrywają farby proszkowe w Państwa procesie produkcyjnym?
  – Powłoka lakiernicza, oprócz walorów estetycznych, musi też posiadać cechy skutecznego zabezpieczenia antykorozyjnego i być odporna na destrukcyjny wpływ promieniowania UV, często w bardzo zróżnicowanych klimatycznych warunkach użytkowania produktów. Nasi klienci nierzadko oczekują oferty w szerokiej gamie kolorystycznej, dając nam niewiele czasu na przygotowanie. 

  – Czy produkowane przez Państwa wyroby wymagają specjalnych lub konkretnie wskazanych powłok lakierniczych?
  – Czasami, na życzenie klienta, stosujemy farby przez niego wskazane i wybrane, ale są to rzadkie przypadki. Większość z nich zdaje się na to, co sami zaproponujemy i zastosujemy. Przekonują ich wyniki badań w komorze solnej wykonywane również przez Eko-Color.

  – Jak rozpoczęła się Państwa współpraca z firmą Eko-Color?
  – Początki naszej współpracy z częścią zespołu bytowskiej firmy, obecnie Eko-Color, sięgają lat uruchomienia produkcji w Miastku, to jest 2007 roku. Posiadając już stałego dostawcę farb proszkowych, otworzyliśmy się na „nękających nas”, wręcz uporczywych, ale zdolnych, ambitnych i młodych partnerów z Bytowa. Stopniowo zlecaliśmy im produkcję na niewielkie partie farb dla nowych grup asortymentowych, rozszerzając oczywiście z czasem zakres. Daliśmy im czas, by nie tylko dostosowali farby do naszych wymagań, ale aby mogli rozwijać produkcję na tyle, by stać się dzisiaj jednym z naszych głównych dostawców. Z upływem czasu rodzima firma z Bytowa, sąsiadująca z naszą w Miastku, została zauważona przez szwajcarskich biznesmenów, którzy zainwestowali w zdolnych ludzi, a dziś stali się dużym producentem i znaczącym oferentem farb nie tylko na rynku polskim.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Jakość, partnerstwo, zaufanie
  Jakość, partnerstwo, zaufanie

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony