• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Wywiady

    Wydanie nr: 3(101)/2016

    Wydarzenia i relacje

    Wyroby Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    Wywiady

    ponad rok temu  20.05.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

    Zofia Päusch. Christian Wiemer.

    Zofia Päusch. Christian Wiemer.

    Strona 4 z 4

    – Jak na przestrzeni lat zmieniały się trendy w branży lakierniczej? Jakich produktów poszukują dzisiejsi klienci?
    Christian Wiemer: – Zasadniczo nasi klienci oczekują produktów, które długo i skutecznie chronią podłoża, a jednocześnie zachowują swoje optyczne właściwości. Do tego dochodzą aspekty ekonomiczne i ekologiczne. Musimy pracować nad tym, aby surowce, które są w ramach zarządzeń REACH krytycznie widziane, zostały szybko zastąpione przez takie, które spełniają te same aspekty techniczne i jednocześnie trwale spełniają ciągle wzrastające wymagania w zakresie ochrony w miejscu pracy i ochrony środowiska.

    – Nie tylko ograniczacie się do produkcji farb, ale od lat współpracujecie z uczelniami i różnymi instytutami. Jakie korzyści taka współpraca przynosi obu stronom?

    Christian Wiemer: – Takie partnerstwo poszerza obu stronom horyzonty. Dzięki tej wpółpracy jesteśmy bliżej nauki, a szkoły wyższe czy instytuty wzbogacają się o specjalne doświadczenia z praktyki. Dla nas nic się nie zmienia, bo produkty powstają w naszych laboratoriach.

    – Wymogi w stosunku do jakości systemów powłok antykorozyjnych i przemysłowych są bardzo wysokie. Do tego dochodzi dbałość o ochronę środowiska i wynikające z tego produkty ekologiczne, jak farby wodorozcieńczalne, czy powłoki ze zredukowanym udziałem rozpuszczalników. Co może być następnych krokiem? Nad jakimi rozwiązaniami technologicznymi w lakiernictwie pracuje Dział Rozwoju GEHOLIT+WIEMER?
    Christian Wiemer: – Coraz większą rolę odgrywa optymalizacja procesów u klienta poprzez produkty o nowych właściwościach. Przykładem tego jest sukces odniesiony przy wprowadzeniu na rynek nowej grupy szybkoschnących gruntoemalii poliuretanowych do konstrukcji stalowych w budownictwie oraz do zastosowania w lakiernictwie przemysłowym. Innym rozwiązaniem, nad którym pracujemy, są produkty High-Solid charakteryzujące się bardzo szybkim procesem utwardzania.

    – A jaka, Pana zdaniem, jest przyszłość farb ciekłych – czy nie zagrożą im farby proszkowe? I jak widzi Pan rozwój GEHOLIT+WIEMER w najbliższej przyszłości?
    Christian Wiemer: – Niewątpliwie lakiery proszkowe są interesującą alternatywą w wielu zakresach zastosowania, ale nie we wszystkich. Dlatego widzimy w nich bardziej uzupełniającą technologię niż niebezpieczeństwo. Swoją drogą sprzedajemy w Niemczech lakiery proszkowe razem z naszym partnerem, Karl Bubenhofer AG. Jednak gdy się myśli np. o dużej konstrukcji stalowej albo o odnowieniu jej powłoki lakierniczej, wymagane są farby ciekłe. Przy dużej ilości filigranowych części budowlanych idealne jest zastosowanie lakierów proszkowych.
    Generalnie uważa się, że zoptymalizowane farby ciekłe mają dobrą przyszłość dzięki swojemu dużemu potencjałowi technicznemu.
    Patrząc na kolejne lata, trzeba będzie wypośrodkować, jakie techniczne rozwiązania najlepiej spełnią wymagania klientów. Tym zajmujemy się we wszystkich naszych placówkach. Dzięki gospodarczej sile Polski chcemy dalej rozwiajać GEHOLIT POLSKA Sp. z o. o., aby móc wykorzystać nasze szanse. I to z zaangażowanymi współpracownicami i współpracownikami, którzy pasują do naszej filozofii:

    • Zachowanie tradycji
    • Tworzenie postępu
    • Wzbudzanie zaufania       

    Grzegorz Petka

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...