• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Wywiady

  Wydanie nr: 3(101)/2016

  Wydarzenia i relacje

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wywiady

  ponad rok temu  20.05.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

  Zofia Päusch. Christian Wiemer.

  Zofia Päusch. Christian Wiemer.

  Strona 1 z 4

  Rozmawiamy z Zofią Päusch, prokurentem GEHOLIT POLSKA Sp. z o.o. oraz Christianem Wiemerem, prezesem zarządu GEHOLIT+WIEMER.

  – Dwa lata temu firma GEHOLIT+WIEMER obchodziła 125-lecie. W tym roku przypada 15 lat od powstania spółki GEHOLIT POLSKA. Skąd pomysł na otwarcie firmy właśnie w Polsce?
  Zofia Päusch: – Motywacją było zapewne zbliżenie się do polskiego rynku, zwłaszcza, że istniało zainteresowanie naszymi produktami. Lata przed otwarciem firmy w Chrzanowie zaopatrywały się w
  GEHOLIT+WIEMER w Niemczech liczne polskie wytwórnie konstrukcji stalowych.

  – W tak bogatej historii przedsiębiorstwa 15 lat to nie aż tak dużo, ale zapewne sporo zmieniło się od kiedy zaczęliście działać na polskim rynku. Jak Pani wspomina początki firmy?
  Zofia Päusch: – Zaczynaliśmy od przysłowiowego zera. Trzeba było pokonać wszelkie formalności związane z zakładaniem spółki, urządzeniem biur i wyposażeniem magazynu. Równolegle nawiązywane były nowe kontakty z klientami. Tych klientów, którzy do tej pory kupowali w naszej firmie w Niemczech, ucieszył fakt utworzenia polskiej spółki. Polska nie była wówczas jeszcze członkiem UE. Wszystkie formalności celne i inne spadły więc na naszą polską placówkę. Zawsze trzeba było dysponować środkami, by niezwłocznie przy wprowadzeniu produktów do kraju móc uregulować opłaty celne i podatkowe. I proszę mi uwierzyć, to były bardzo trudne czasy dla młodej firmy „córki”.

  – Jakie szczególne wyzwanie zawodowe utkwiło Pani w pamięci w trakcie tych 15 lat?
  Zofia Päusch: – Z pewnością wprowadzanie u klientów farb wodorozcieńczalnych. Mile wspominam pierwsze rozmowy z technologami różnych firm, którzy już 15 lat temu zainteresowani byli innowacyjnymi i ekologicznymi rozwiązaniami.

  – Czy rynek polski bardzo różni się od innych europejskich?
  Zofia Päusch: – Zapewne różnią się wszelkie rynki od siebie i to w różnych płaszczyznach. Może przytoczę tu przysłowie „Co kraj, to obyczaj”...

  – Dzisiaj nie wystarczy sprzedać farbę. Każdy producent ma jakiś atut, tzw. wartość dodaną. Co w szczególności wyróżnia produkty GEHOLIT+WIEMER?
  Zofia Päusch: – Myślę, że wszyscy producenci chcą udoskonalić u klienta proces lakierowania. Z naszej strony zapewniamy klientom kompetentne doradztwo techniczne. Proponujemy produkty gwarantujące skrócenie czasu i ilości toków pracy oraz redukcję emisji LZO krótko mówiąc wprowadzamy systemy przynoszące ekonomiczne i ekologiczne zalety.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...