• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Wywiady

    Wydanie nr: 6(122)/2019

    Artykuły branżowe

    Wywiady

    ponad rok temu  23.12.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Andrzej Półrolniczak

    Andrzej Półrolniczak

    Strona 3 z 3

    – Targi DREMA od lat kojarzą się z nowoczesnymi maszynami – automatyzacja procesów w branży drzewnej i meblarskiej jest nieunikniona?
    – Ta automatyzacja już się zaczęła, firmy, które tego jeszcze nie dostrzegają, zostaną do tego zmuszone przez konkurencję. Targi DREMA pozwalają wystawcom na ekspozycję maszyn i urządzeń usprawniających nie tylko produkcję, ale też inne procesy w branży. Często odwiedzający targi dopiero tutaj odkrywają nowe rozwiązania, które zoptymalizują ich działalność i rozwiążą realne problemy. Niejednokrotnie maszyny, jakie pokazują nasi wystawcy, mogą zastąpić pracę kilku osób. Naszą intencją jako organizatorów jest zachęcanie do automatyzacji procesów nie tylko w produkcji, ale też w całym łańcuchu dostaw. Przy problemach kadrowych wielu firm to najlepsze rozwiązanie. 

    – Czy udział w targach DREMA, mimo spowolnienia w branży, może skutecznie wpłynąć na podniesienie rangi polskiego meblarstwa i polskich produktów na europejskich rynkach w najbliższych latach?
    – Polski potencjał produkcyjny stale rośnie. Wartość produkcji mebli w Polsce w 2018 roku przekroczyła 49 mld zł, a wartość eksportu zbliża się do poziomu 48 mld zł, co daje polskim producentom drugie miejsce w Europie. Sukces naszych mebli na świecie jest ważny dla polskiej gospodarki – branża odpowiada za nawet 2,31 proc. polskiego PKB, podczas gdy średnia dla krajów UE wynosi 0,61 procent. Dużą rolę odgrywają niewątpliwie innowacyjne rozwiązania maszynowe i technologiczne. A te najlepiej poznać na żywo na targach DREMA. Dlatego – jeśli chodzi o przyszłość branży, a co za tym idzie – targów DREMA – jestem spokojny i z optymizmem patrzę w przyszłość. 

    – Wśród przedstawicieli branży drzewnej i meblarskiej poznańskie wydarzenie często porównywane jest do targów Ligna w Hanowerze i nie brakuje głosów sugerujących organizowanie targów DREMA co dwa lata. Jak Grupa MTP odnosi się do tych sugestii?
    – Parafrazując słynne powiedzenie „Polacy nie gęsi, swoje targi mają”. Obserwując wnikliwie całą branżę drzewną mogę stwierdzić, że polska produkcja mebli odnotowuje stały progres, co przekłada się na rozwój przemysłu targowego. Sukces targów DREMA jest poparty czterdziestoletnim doświadczeniem. W dużym stopniu postęp zawdzięczamy rynkom zachodnim, które doceniają polskie rzemiosło i polskie produkty wysokiej jakości. To właśnie te rynki są motorem napędowym i przyczyniają się do rozwoju targów DREMA. Klienci zagraniczni narzucają nam swoje wymagania, ale również pokazują techniczne rozwiązania i tym samym inspirują do rozwoju i inwestycji w innowacje. Dzisiaj polscy przedsiębiorcy oferują kompleksowe rozwiązania obejmujące procesy technologiczne, poczynając od technologii przetarcia drewna do zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu meblarskiego. Rodzime firmy mają się czym chwalić – wiele innowacyjnych produktów czy rozwiązań w niczym nie ustępuje zagranicznym technologiom, a wysoka jakość wykonania, nowoczesne materiały i korzystniejsza cena pozwalają na skuteczne konkurowanie z dużymi graczami na globalnym rynku. A skoro polscy producenci chcą się rozwijać i zaspokajać wymagające rynki europejskie, to tym bardziej chcemy im, jako Grupa MTP, dawać taką możliwość.   

    DREMA Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego odbędą się w Poznaniu w dniach 15–18 września 2020. 

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...