• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Wywiady

  Wydanie nr: 6(122)/2019

  Artykuły branżowe

  Wywiady

  ponad rok temu  23.12.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

  Andrzej Półrolniczak

  Andrzej Półrolniczak

  Strona 2 z 3

  – Czy targi nadążają za zmieniającą się rzeczywistością idącą w kierunku cyfryzacji i nowych technologii?
  – Branże leśno-drzewna i meblarska, wraz z przemysłami współpracującymi, mają w Polsce obecnie znaczący potencjał. Biorąc pod uwagę zmiany, jakie aktualnie zachodzą pod względem zastosowania nowych technologii, racjonalnego zużywania surowca oraz wyższych wymagań stawianych przez klientów, wdrażanie innowacji jest obowiązkiem przedsiębiorców. Produkcja mebli w Polsce wciąż rośnie, branża się rozwija, producenci odnotowują coraz więcej zamówień, ale brakuje wykwalifikowanej kadry. To sprawia, że w coraz szerszym stopniu wiele fabryk stawia na automatyzację produkcji, chcąc zarówno zwiększyć moce produkcyjne, jak i zoptymalizować czas oczekiwania na zamówienie. Uczestnictwo w targach DREMA daje znakomitą możliwość, z jednej strony – do zaprezentowania nowych produktów i udoskonalonych rozwiązań idących w kierunku Przemysłu 4.0, z drugiej strony – do zapoznania się z szeroką ofertą firm z branży i aktualnymi trendami. 

  – Branża boryka się z niedoborem pracowników, rosnącymi kosztami pracy i malejącą zyskownością. Jak w pozyskaniu nowych klientów mogą pomóc targi?
  – Rosnące koszty surowców, wzrost kosztów pracy, ochrona środowiska, logistyka – to tylko niektóre wyzwania branży drzewnej i meblarskiej, które dotykają zarówno duże zakłady produkcyjne, jak i mikroprzedsiębiorstwa. Współpracując z naszymi wystawcami, stowarzyszeniami branżowymi oraz partnerami medialnymi tak aranżujemy przestrzeń wystawienniczą i tworzymy program wydarzeń, żeby targi DREMA wytyczały kierunki rozwoju branży i w sposób kompleksowy prezentowały najnowsze światowe rozwiązania technologiczne i techniczne. Temu celowi służyć będzie także nowa formuła targów DREMA 2020. Dotychczasowe targi Furnica i Sofab staną się częścią ekspozycji DREMA. Pozwoli to na wszechstronną prezentację rozwiązań: od procesu projektowania produktów branży drzewnej i meblarskiej, poprzez materiały i komponenty, do nowoczesnych technologii produkcji oraz logistyki. Atutem targów DREMA są pracujące maszyny i linie technologiczne, ułatwiające wybór najlepszych rozwiązań dla zakładów drzewnych i meblarskich. Targom towarzyszyć będą kongresy, na których  będziemy wytyczać kierunki rozwoju przemysłu drzewnego i meblarskiego. W ramach Forum Trendów i Drema Design będziemy dyskutować o trendach dotyczących materiałów i komponentów do produkcji mebli i wyrobów z drewna oraz promować najlepsze rozwiązania projektantów wyrobów z drewna i mebli. Warto podkreślić, że przemysł drzewny i meblarski na targach DREMA prezentuje swoje najlepsze oblicze.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...