• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Wywiady

  Wydanie nr: 6(122)/2019

  Artykuły branżowe

  Wywiady

  ponad rok temu  23.12.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

  Widok na firmę ADAL z lotu ptaka.

  Widok na firmę ADAL z lotu ptaka.

  Strona 2 z 4

  – W ostatnim czasie nastąpiły zmiany własnościowe w firmie ADAL. Wspólnie macie Państwo 100-procentowy udział w spółce.
  – Bożena Soszyńska pracuje w firmie od 1986 roku i jest od dawna (rok 1996) udziałowcem, a od 1997 prezesem zarządu.
  Obecne zmiany własnościowe są realizacją planu wszystkich dotychczasowych udziałowców. Sześć lat temu powołaliśmy pięciu prokurentów. To są osoby ze stażem w ADAL-u od 10 do 25 lat, wykształcone, z doświadczeniem, aktywne i kreatywne oraz zaangażowane w działanie i rozwój firmy. Z pełnym zaufaniem w 2018 roku powołaliśmy dwie osoby z tej piątki na członków zarządu. 
  Wojciech Chodkowski zdecydował się na sprzedaż nam swoich udziałów i ograniczenie aktywności operacyjnej. Pozostając w firmie jako konsultant zapewnienia ciągłości, może cieszyć się też zasłużonym odpoczynkiem.

  Obecnie faktycznie sto procent udziałów posiadamy my obydwoje. To pierwszy krok w reorganizacji przedsiębiorstwa. Firmą kieruje Bożena Soszyńska jako prezes zarządu, ja jako wiceprezes zajmuję się ogólnym nadzorem nad projektami oraz produktami i kontaktami nawiązanymi w przeszłości. Pozostali członkowie zarządu i prokurenci kierują swoimi obszarami, tak jak to było w ostatnich latach.
  Będziemy kontynuować zmiany pokoleniowe według uzgodnionego planu w trybie MBO (wykup menadżerski).

  – ADAL jest nie tylko dystrybutorem urządzeń lub integratorem instalacji, a polską firmą inżyniersko-produkcyjną. Opracowujecie i tworzycie indywidualne rozwiązania dla lakierni przemysłowych. W czym szczególnie się specjalizujecie?
  – Zakres naszych zainteresowań i oferty rozszerzył się ogromnie. ADAL oferuje przede wszystkim kompleksową realizację „pod klucz” instalacji produkcyjnych i technologicznych dla przemysłu, ale nie tylko, malarni przemysłowych do malowania farbami ciekłymi i proszkowymi, urządzeń do inżynierii powierzchni oraz specjalnych technik procesowych. ADAL produkuje urządzenia aplikacyjne do nakładania farb ciekłych i proszkowych, klejów, uszczelniaczy i innych preparatów do zastosowań automatycznych i ręcznych.

  Znaczna część realizowanych obecnie projektów to systemy wieloprocesowe/wielozabiegowe, w których wykonuje się kolejne zabiegi na powierzchni detali, ale też prace spoza obszaru lakierowania. Przykładowo, automatyzacja procesów produkcyjnych, np. manipulowanie detalami, manipulowanie narzędziami malarskimi (pistolety, turbiny), wykonywanie badań jakościowych na liniach itp. prace wdrażane w naszych projektach mają na celu wyeliminowanie uciążliwych, powtarzalnych zadań, odciążenie pracowników, zmniejszenie zagrożeń BHP, poprawienie jakości.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Jacht ADAL 3 żegluje po morzach, promując tę polską firmę.
  Jeden z przykładów projektów instalacji malarskiej.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 6(122)/2019

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne