• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Wywiady

  Wydanie nr: 6(122)/2019

  Artykuły branżowe

  Wywiady

  ponad rok temu  23.12.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

  Widok na firmę ADAL z lotu ptaka.

  Widok na firmę ADAL z lotu ptaka.

  Strona 1 z 4

  Nowe wyroby, inwestycje, kolejne duże realizacje

  Rozmawiamy z Bożeną Soszyńską i Wojciechem Soszyńskim, właścicielami firmy ADAL. 

  – Firma ADAL funkcjonuje już blisko 40 lat. To na pewno duży sukces utrzymać się tak długo na rynku. 
  – Oczywiście, uważamy to za ogromny sukces, że od założenia firmy w 1981 roku jako małego, garażowego warsztatu rzemieślniczego, wytrwaliśmy z Wojciechem Chodkowskim do 2019 roku w kierowaniu rosnącym zakładem, z coraz liczniejszą załogą, stale rozwijanym programem produkcyjnym i, co ważne, zdobyliśmy i utrzymaliśmy uznaną pozycję w Europie Środkowej.

  – Co jest siłą ADAL-a, że wciąż potrafi sprostać oczekiwaniom klientów i radzi sobie nieźle na bardzo konkurencyjnym rynku? 
  – Przez te prawie 40 lat w ADAL-u (a prawie 50 pracy zawodowej) zawsze bardzo ciężko pracowaliśmy. Mieliśmy świadomość, że „bez pracy nie ma kołaczy”. Koniec XX wieku to były jednak inne czasy niż dzisiaj.

  Od momentu, kiedy zdecydowaliśmy się zaprojektować i produkować aparaty do malowania airless, do dzisiaj konsekwentnie trzymamy się branży, stale rozszerzając naszą ofertę w reakcji na oczekiwania rynku i obserwowany postęp w technice i technologii na świecie. Dzięki temu gromadziliśmy doświadczenie i tworzyliśmy stabilny, doświadczony zespół. Kluczowi członkowie dzisiejszego zespołu to ekipa zdolna sprostać naprawdę trudnym wyzwaniom.
  W efekcie staliśmy się dostawcą nie tylko urządzeń aplikacyjnych do malowania farbami ciekłymi i proszkowymi ale też producentem urządzeń technologicznych i systemów produkcyjnych. Oferujemy „z jednej ręki” większość urządzeń do chemicznego przygotowania powierzchni, pokrywania powierzchni, procesów termicznych, systemów transportu i rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo ekologiczne. 
  Równocześnie rozwinęliśmy nasze kompetencje w obszarze instalacji pomocniczych (elektrycznych itd.), sterowania procesami i automatyzacji pracy.
  Nie bez znaczenia jest bliski kontakt z firmami i rynkami Europy Zachodniej, trochę wymuszony dawniej koniecznością zdobywania dewiz na import materiałów i komponentów do własnej produkcji, a obecnie faktem, że Polska stała się zagłębiem produkcyjnym i pojawiło się wielu inwestorów ze świata (Niemcy, Japonia, USA itd.) To miało i ma nadal ogromny wpływ na nasz rozwój. Ewolucję wywołują zmieniające się warunki w otoczeniu.
  Czyli recepta jest prosta – stabilny, kreatywny, wytrwały, pracowity zespół, zapał i ciekawość w poszukiwaniu dróg rozwoju i podejmowanie się zadań często trochę przekraczających nasze aktualne w danej chwili kwalifikacje.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Jacht ADAL 3 żegluje po morzach, promując tę polską firmę.
  Jeden z przykładów projektów instalacji malarskiej.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...