• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 5(145)/2023

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  4 miesiące temu  23.10.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Projekt przykładowej kabiny lakierniczej

  Projekt przykładowej kabiny lakierniczej

  Czy to takie proste?

  Od przemian zapoczątkowanych w 1989 roku polski przemysł bardzo się zmienił i można by rzec, że dalej ewoluuje w szybkim tempie. Przeobrażeniom ulegają wszystkie jego gałęzie, dostosowując swoje możliwości i technologie do aktualnych wymagań i zapotrzebowań rynku. Na początku lat 90. XX wieku w Polsce było bardzo mało profesjonalnych kabin lakierniczych. Zdarzały się produkty węgierskie, instalacje budowane indywidualnie na wzór profesjonalnych kabin, a także pojedyncze egzemplarze znanych europejskich producentów. 

  Niektóre z tych lakierni pracują do dziś, a z racji swojego wieku i wyeksploatowania będą w najbliższym czasie zamieniane na nowe lub używane produkty z europejskiego rynku wtórnego. Na dziś twierdzę, że wyposażenie polskich lakierni wygląda już zdecydowanie lepiej niż przed wielu laty, na początku naszych transformacji ustrojowych i gospodarczych. 
  Na rodzimym rynku można obecnie kupić nowe, a także używane produkty renomowanych firm europejskich, takich jak: SAIMA, USI, POLIN, BLOWTHERM, CMC, NOVA VERTA, SAICO, OMIA, WOLF, SPANESI. Zakup nowej kabiny lakierniczej jest dość prosty: wystarczy dokonać wyboru interesujących nas parametrów lakierni – jej gabarytów, rodzaju zasilania, konkretnego przeznaczenia, następnie wybrać właściwego w naszej opinii dostawcę i, co najważniejsze, zgromadzić odpowiednio dużą ilość środków finansowych. 
  Zakup nowej lakierni przy tak dużym wyborze producentów nie...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (2)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik