• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Lakiernictwo Ciekłe

    Wydanie nr: 4(132)/2021

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  23.08.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Strona 3 z 4

    Tusze zol-żelowe do druku cyfrowego w procesie powlekania zwojów

    Międzynarodowy producent powłok HELIOS opracowuje i komponuje zol-żelowe farby drukarskie do powlekania zwojów w technice druku cyfrowego. Są one oparte na przyjaznych dla środowiska rozpuszczalnikach i wykazują dobrą trwałość na zewnątrz oraz doskonałe właściwości mechaniczne. Zol-żelowe farby drukarskie bazują na tej samej pigmentacji co konwencjonalne powłoki do zwojów i tym samym zapewniają dobrą odporność na warunki atmosferyczne.
    Zol-żelowe farby drukarskie są już z powodzeniem stosowane w różnych branżach, w tym w branży druku na szkle. Czterokolorowy druk CMYK jest w pełni wystarczający dla celów drukarskich w sektorze budowlanym, a drukarki cyfrowe mogą być wyposażone nawet w 8–12 różnych atramentów.

    Podkład, farba i lakier bezbarwny: system kolorów drukarskich w skrócie

    Specjalny system druku „powlekania zwojowego” składa się z podkładu poliestrowego (8–10 mikronów) + farby zol-żel (1–2 mikrony) + lakieru bezbarwnego HD PE (15 mikronów). Ten precyzyjnie dostosowany system pozwala na łatwe przejście przez maszynę drukarską, zapewniając najwyższy poziom wydajności. Tusze zol-żelowe schną w ciągu kilku sekund i umożliwiają aplikację lakieru bezbarwnego metodą „mokro na mokro”.

    Typowe koszty produkcji druku cyfrowego

    • Koszt energii elektrycznej: 10–15 kW w zależności od typu drukarki.
    • Wymiana filtrów (co 2–3 miesiące). Koszt około 500 euro co 2–3 miesiące.
    • Głowice drukujące należy traktować jako solidne narzędzia przemysłowe (bez materiałów plastikowych), których okno robocze wynosi kilka bilionów cykli.
    • Według statystyk wymiany głowic drukujących spowodowane są wyłącznie przez błędy ludzkie.
    • System czyszczenia jest w pełni automatyczny i generalnie nie są potrzebne ŻADNE operacje ręczne.
    • Czas wymiany zwojów nie ma wpływu na opóźnienia w procesie drukowania.

    Nominalna rozdzielczość głowic drukujących wynosi 360 dpi lub 720 dpi z 8 poziomami szarości, co odpowiada rozdzielczości optycznej około 1080 lub 2160 dpi, a więc jest to zdecydowanie rozdzielczość HD.
    Zgodnie ze specyfikacją nominalną, prędkość liniowa głowic drukujących wynosi 24 m/min przy 360 lub 720 dpi (w zależności od typu głowicy) lub 48 m/min przy 360 dpi. Poprzez zmianę wartości nominalnej głowic drukujących oraz w zależności od pożądanej jakości druku i wyglądu możliwe są wyższe prędkości dochodzące nawet do 70 m/min.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 4(132)/2021

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne