• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 4(132)/2021

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  23.08.2021, ~ Administrator   

  Strona 2 z 4

  Zalety druku cyfrowego w porównaniu z innymi procesami graficznymi:

  Szybki czas realizacji 
  Druk cyfrowy nie wymaga tworzenia rolek ani dopasowywania obrazów, a czas konfiguracji maszyny jest bardzo krótki. Dzięki temu drukarnie cyfrowe mogą szybko i łatwo realizować niestandardowe zlecenia druku, bez znaczących nakładów pracy.

  Wyższa jakość obrazu 
  Ze względu na ruchomość podłoża w procesie druku fleksograficznego prawie niemożliwe jest uzyskanie idealnego wyrównania dla każdej płyty kolorowej. Dlatego, aby to skompensować, stosowane są spady i trapping. Jednak obrazy cyfrowe drukowane są w ramach pojedynczego obrazu, a nie przy użyciu kilku różnych rolek. Dlatego też w przypadku druku cyfrowego nigdy nie występuje rejestracja lub nakładanie się kolorów.

  Niskie koszty druku w krótkich seriach 
  Ponieważ nie ma rolek do tworzenia obrazów, koszt druku cyfrowego może być znacznie niższy w porównaniu z konwencjonalnym drukiem fleksograficznym. Zwłaszcza w przypadku niewielkiej ilości metrów kwadratowych, gdzie wyższy koszt za rolkę lub arkusz jest równoważony przez znaczne oszczędności wynikające z braku konieczności zakupu rolek.

  Elastyczność 
  Ponieważ druk cyfrowy w dużej mierze obejmuje tylko obraz cyfrowy, w przeciwieństwie do kosztownych rolek, obrazy mogą być łatwo zmieniane lub aktualizowane bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Można również łatwo i szybko wydrukować wiele wersji tego samego obrazu. Druk cyfrowy pozwala na elastyczność zadań drukowania, której nie może zapewnić druk fleksograficzny, bez dodatkowych kosztów i czasu.


  Jednoetapowy druk cyfrowy w powlekaniu blachy to innowacja, która rewolucjonizuje proces powlekania zwojów.

  Niekończące się wzory i różnorodne możliwości projektowania

  Dzięki jednoprzebiegowemu drukowi cyfrowemu opracowano proces drukowania, który można zintegrować z procesem powlekania zwojów bez jakichkolwiek zakłóceń. Oznacza to, że można drukować dowolny obraz cyfrowy, zdjęcie, wzór wygenerowany komputerowo lub mieszankę obu. Oprogramowanie do przetwarzania obrazu jest zintegrowane z drukarką, a druk odbywa się na stale pracującej, wstępnie pomalowanej taśmie.
  Drukowanie może być zaprogramowane według potrzeb: w zależności od wydajności komputera pojedynczy wzór może mieć długość ponad 10 metrów i może być drukowany jednorazowo lub wielokrotnie i w dowolnej długości. Przy odpowiednim zaprojektowaniu wzoru można wygenerować nieskończony wzorzec. Podczas gdy jedna praca jest drukowana, następny wzór lub obraz może być już zaprogramowany tak, że przejście z jednego zadania do drugiego może być całkowicie płynne. Druk cyfrowy tworzy żywe obrazy i daje wrażenie rzeczywistego obiektu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...