Szukaj

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 6(116)/2018

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  17 dni temu  03.01.2019, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Produkty bez niebezpiecznych substancji, zaprojektowane do konkretnych procesów w różnych systemach aplikacyjnych

  Pozostałości farby i brud w kabinach lakierniczych mogą prowadzić do kosztownych przerw produkcyjnych. W trosce o to, aby zapewnić gładki i sprawny przebieg procesu oraz by przegląd i konserwacja mogły zostać przeprowadzone tak sprawnie, jak to tylko możliwe, należy użyć odpowiedniej jakości koagulanty, które zostały zaprojektowane do zastosowań w specyficznych typach kabin natryskowych.

  Duże ilości farb ciekłych są zazwyczaj aplikowane w lakierniczych kabinach natryskowych z płaszczem wodnym. W czasie tego procesu niektóre cząsteczki  farb ciekłych nieuchronnie nie trafiają na malowany detal, tworzy się tzw. okurz (overspray). Cyrkulująca po ścianach lub podłodze kabiny woda,  plus odpowiedni przepływ powietrza powodują wychwytywanie przetrysku farby z powietrza do wody. Dodatek koagulantu separuje klejące się cząsteczki farby i powstają większe aglomeracje zawiesin. Pozwala to na ich usunięcie z wody poprzez jednostki separacyjne zintegrowane w systemie cyrkulacji wody. Oczyszczona ciecz może zostać zawrócona do obiegu.

  Wysokie standardy dla koagulantów

  Nowoczesne preparaty do koagulacji zapewniają efektywną reakcję z cząsteczkami farb rozpuszczalnikowych jak i wodorozcieńczalnych, które trafiły do wody. Koagulanty wspomagają również kurtyny wodne w kabinie lakierniczej, chroniąc przed ich...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  W trosce o to, aby zapewnić gładki i sprawny przebieg procesu oraz aby przegląd i konserwacja mogły zostać przeprowadzone tak sprawnie, jak to tylko możliwe, należy użyć odpowiedniej jakości koagulanty, które zostały zaprojektowane do zastosowań w specyficznych typach kabin natryskowych.
  W kabinach, gdzie ściany i podłogi są zmywane wodą, nadmiar farby zostaje uwięziony w strumieniu powietrza i jest kierowany oraz przechowywany w zbiorniku pod kabiną. Dodatek koagulantu skutkuje tym, że cząsteczki farby formują większe zbrylenia, co pozwala na ich usunięcie.
  Jeśli proces koagulacji jest nieefektywny, to szlam z farby pozostaje klejący (zdjęcie z lewej). Nowoczesne związki koagulacyjne pozwalają lepiej odwodnić szlam z farby (po prawej).

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony