• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Ciekłe

    Wydanie nr: 6(128)/2020

    Artykuły branżowe

    Wyroby Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  29.12.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2

    Tabela 1. 

    Tabela 2 . 

    Porównujemy koszty procesowe
    Jest to już bardziej złożony proces wyliczeń kosztowych i mocno zindywidualizowany, uzależniony od warunków panujących w danym zakładzie oraz posiadanego sprzętu. Z tego powodu poniżej wskazujemy tylko kilka najważniejszych elementów, które należy policzyć:
    1. Sprawdzamy czasy schnięcia, które przecież mają wpływ na koszty procesu.
    2. Liczymy czas (koszt) potrzebny na lakierowanie – bo np. jeśli możemy uzyskać ten sam efekt przy cieńszej warstwie, to prawdopodobnie możemy lakierować na tzw. jeden raz, a nie w dwóch podejściach (ilość RBH potrzebnych na proces lakierowania).
    3. Sprawdzamy, czy dany produkt wymaga suszenia w wysokich temperaturach, a następnie porównujemy teoretyczne koszty tego grzania w zależności od danego produktu.

    4. Sprawdzamy koszty emisji lotnych związków organicznych.
    5. Liczymy zużycie materiałów okołolakierniczych.
    6. O ile posiadamy taką wiedzę – doliczamy wszelkie inne koszty procesowe niezbędne przy lakierowaniu danym systemem lakierniczym. 

    W ten sposób uzyskamy łączny koszt procesowy. Możemy ten koszt przydzielić danemu elementowi lub wyliczyć koszt procesu na 1 mkw. powierzchni.
    Dopiero posiadając wiedzę na temat ceny danego materiału/systemu lakierniczego sprowadzoną do wspólnego mianownika objętościowego oraz dotyczącego zawartości części stałych, a także wymaganej grubości i dodając całościowe koszty procesu, jesteśmy w stanie rzeczowo i obiektywnie ocenić atrakcyjność danej oferty. 
    Oczywiście niniejszy artykuł nie zawiera całości możliwości porównawczych, ale mamy nadzieję, że nieco przybliżył Państwu temat rzetelnego porównywania ofert na system lakierniczy. Klienci współpracujący z Grupą CSV w takich kwestiach zawsze mogą liczyć na naszą fachową pomoc. Nasi specjaliści pomagają naszym klientom wykonać niezbędne wyliczenia, tak aby nasi partnerzy mogli skupić się na zarządzaniu całością produkcji, bo w CSV wierzymy, że nie można być tylko dostawcą farb, ale należy klientom pomagać w ich codziennej pracy. Dlatego robimy wszystko, aby praca ta, przynajmniej w obszarze lakierni, była nieco łatwiejsza i mniej absorbująca.   

    Karol Polechoński 
    Grupa CSV 
    www.csv.pl

    GALERIA ZDJĘĆ

    Czyli jak w praktyce porównać systemy lakiernicze
    Czyli jak w praktyce porównać systemy lakiernicze
    Czyli jak w praktyce porównać systemy lakiernicze

    Komentarze (3)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ Karol P. 3 ponad rok temu Panie Andrzeju z chęcią też przedstawię znormatyzowane badanie laboratoryjnie z komory solnej i wilgoci potwierdzające odporność Alfapur 3798 przy niższych grubościach. Zapraszam do kontaktu mailowego: kpolechonski@csv.pl.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Karol P. 2 ponad rok temu Dane przedstawione w tabeli były prezentowane na podstawie ogólnodostępnych kart technicznych produktów i informacji tam zawartych. Nie ma Pan do końca racji ponieważ sporo produktów DTM ma badania w certyfikowanych laboratoriach na kat C4-M dopiero przy grubościach 140-200 mikrometrów. Oczywiście istnieją także produkty podobne do Alfapur 3798 -nigdzie nie piszę, że tak nie jest. Natomiast dane z tabeli dotyczyły popularnych produktów funkcjonujących na rynku i miało na celu pokazanie metody. Ja pokazuję to jako przykład/metodę matematycznego podejścia do porównań. Proszę zwrócić uwagę na końcówkę artykułu, cyt. "Oczywiście niniejszy artykuł nie zawiera całości możliwości porównawczych, ale mamy nadzieję, że nieco przybliżył Państwu temat rzetelnego porównywania ofert na system lakierniczy." Chodzi o przedstawienie podejścia do porównania, a w takich tabelach w konkretnych przypadkach należy wpisać dokładne dane dotyczące konkretnych produktów.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Andrzej M 1 ponad rok temu Czym nadzwyczajnym wyróżnia się produkt ALFAPUR od innych gruntoemali że można go stosować w tak znacznie obniżonej grubości przy zachowaniu takiej samej antykorozji? W następnym artykule chętnie bym zobaczył analogiczne porównanie w badaniach w komorze solnej. Póki co artykuł bardzo tendencyjny...
      oceń komentarz zgłoś do moderacji