• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  10 miesięcy temu  18.03.2022, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One Team, w sezonie 2021 zdobył historyczny, ósmy z rzędu tytuł mistrza świata w klasyfikacji konstruktorów. 18 lutego 2022 roku na angielskim torze Silverstone zespół zaprezentował swój bolid na obecny sezon. Wydarzenie to miało miejsce miesiąc przed pierwszym wyścigiem – Grand Prix Bahrajnu – zaplanowanym na 18 marca.

  Bolid Mercedes-AMG F1 W13 E Performance wraca do wizerunku srebrnych strzał ponownie wykorzystując znany wszystkim kolor Stirling Silver. 

  Andrew Moody, Head of Paint and Graphics w Mercedes-AMG Petronas Formula One Team: „Powrót do rozpoznawalnego, charakterystycznego srebrnego Stirling Silver zbiega się w czasie z największą zmianą przepisów technicznych od dziesięcioleci. Dlatego zespołowi w Brackley i Brixworth oraz naszym fanom bardzo zależało na powrocie do koloru, który stanowi część naszego DNA i naszej historii”.

  Zaufany partner
  Żeby bolid zaspokajał wszystkie pokładane w nim oczekiwania, angielski zespół od ponad ośmiu lat współpracuje ze Spies Hecker, marką renowacyjną premium firmy Axalta, wiodącego globalnego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych oraz oficjalnego dostawcy zespołu.

  „Opracowany specjalnie na nasze potrzeby kolor PETRONAS Green, który wprowadziliśmy w ubiegłym roku, znów będzie zdobić bolidy, ale towarzyszyć mu będzie śmiała czerwień INEOS Bright, symbolizująca naszego głównego partnera, firmę INEOS. To niezwykle żywa, głęboka czerwień, która zwraca uwagę widzów” – tłumaczy Andrew.

  W tym roku nos zdobią wszystkie cztery kolory: Stirling Silver, Midnight Black, PETRONAS Green i INEOS Bright. Widać na nim także dużą gwiazdę Mercedesa, aplikowaną aerografem. Jej większe wymiary oznaczały, że Andrew i jego zespół musieli dopasować swoje wieloetapowe procesy, aby za każdym razem uzyskać idealny wygląd. 

  W tym roku widzimy też kolejną ewolucję biegnących przez bolid linii, wprowadzonych w 2017 roku. Prowadzą one od dolnej części nosa, wzdłuż bocznych paneli i wlotów powietrza. Wyraźnie zakończone zielone linie na czarnym tle sprawiają, że grafika jest prosta, ale elegancka. 

  Kolejna zmiana w na ten sezon to większe gwiazdy na osłonie silnika. 

  „Wciąż oddajemy hołd Nikiemu Laudzie. Tuż za zagłówkiem kierowcy po obu stronach bolidu umieściliśmy jasnoczerwoną gwiazdę. Gwiazdy są lakierowane, nie naklejane, jak wierzy wiele osób” – tłumaczy Andrew Moody. 

  Nowy bolid, te same niezawodne produkty
  Zmiany przepisów spowodowały, że tegoroczny bolid jest w 98% nowy. Andrew i jego zespół musieli poradzić sobie nie tylko z nową szatą graficzną, lecz także z lakierowaniem na nowych podzespołach aerodynamicznych. Presja czasu pozostała bez zmian, dlatego też zespół ceni sobie niezawodność produktów marki Spies Hecker.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...