• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  3 miesiące temu  24.11.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Niemiecka firma inżynieryjna Dürr pochwaliła się, że międzynarodowa firma technologiczna Valeo zainstalowała atomizer obrotowy EcoBell bez wysokiego napięcia na robocie Kawasaki w swoim zakładzie produkcyjnym na Węgrzech, co skutkuje zwiększoną wydajnością, zwiększoną produktywnością i zmniejszonym zużyciem farby w lakierowaniu plastikowych wnętrz samochodów elektrycznych.

  Chociaż elementy z tworzyw sztucznych są zwykle powlekane przy użyciu konwencjonalnych pistoletów natryskowych, wysokoobrotowe atomizery coraz częściej stają się rozwiązaniem wybieranym przez wiele firm zajmujących się lakierowaniem w celu obniżenia kosztów związanych z materiałami i czyszczeniem.

  Rozpylacz EcoBell opracowany przez firmę Dürr zapewnia wysoką jakość aplikacji, minimalne zużycie farby i krótki czas płukania, nawet w przypadku skomplikowanych operacji powlekania przemysłowego. Wysoka wydajność transferu i blok mieszania przed ramieniem robota znacznie zmniejszają straty farby i zużycie środka płuczącego oraz minimalizują wymagane czyszczenie. Co istotne, czas cyklu jest zdecydowanie krótszy.

  Przed wdrożeniem tego rozwiązania firma zademonstrowała jego kompatybilność z technologią i procesami Valeo, ściśle współpracując z integratorem partnerskim ERMA Concept w jego centrum testowym. Firma Dür dostarczyła również pakiet EcoPump AD, zestaw urządzeń do podawania lakierów oraz dwuskładnikowy system mieszania i dozowania.

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Krzysztof 1 3 miesiące temu Przecież Valeo w Polsce od wielu lat używa właśnie tubin do lakierowania tworzyw.
   oceń komentarz zgłoś do moderacji