• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  06.02.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Firma Sames Kremlin to prawie 100 lat doświadczenia w lakiernictwie przemysłowym. W 1924 roku byliśmy pionierami w Europie, wprowadzając pierwszy pistolet Airspray stworzony z myślą o przemyśle wykończeniowym. Przez kolejne lata wprowadzaliśmy coraz to nowsze rozwiązania i produkty. Rok 2017 to kolejny przełom w technologii Airspray. Wprowadziliśmy pistolet FPro, prezentując nowy sposób rozpylania farby z opatentowanymi innowacjami dedykowanymi dla rynku Airspray. Jak to osiągnęliśmy? SAMES KREMLIN opracował nową technologię rozpylania farby w oparciu o lata doświadczeń we współpracy z prestiżowymi klientami w zakresie aplikacji.

  Wiedzieliśmy, że to niemożliwe, więc zrobiliśmy to dla naszych klientów

  Opatentowany innowacyjny ogranicznik kontroluje przepływ i wstępnie atomizuje farbę w mniejsze cząsteczki. Spowalnia także strumień farby, dając dyszy czas na jej atomizację do cząsteczek o idealnej wielkości i w efekcie ograniczenie efektu odbijania i poprawę współczynnika przenoszenia. Opatentowany Vortex wprawia cząsteczki farby w ruch wirujący, pozwalając osiągać wysoki poziom penetracji w malowaniu elementów o złożonym kształcie. Droga cząsteczki z dyszy do elementu staje się dłuższa, a farba zwalnia, co eliminuje efekt odbicia. Dzięki temu współczynnik przenoszenia jest wyższy, a jakość wykończenia jeszcze lepsza.  
  FPro to również pistolet grawitacyjny, ale poszliśmy o krok dalej i wprowadziliśmy, poza Vortexem, również spust magnetyczny, dając operatorowi do pracy narzędzie niewymagające wysiłku.

  Wykończenie premium w przemyśle − najbardziej dokładne i równomierne rozpylanie

  Aplikacja Airspray to nie tylko pistolety ręczne czy automatyczne. Firma SAMES KREMLIN jest również liderem w technologii natrysku z użyciem dzwonów lakierniczych z ponad 50-letnim bagażem doświadczeń. Jako jedyni na rynku posiadamy największą gamę produktów w tej technologii. Z najnowszych produktów należy tu wspomnieć o: Nanobell 801 − dzwon bez elektrostatyki, Nanobell 803 czy dzwon do aplikacji farb wodnych wykorzystujący ładowanie zewnętrzne PPH 707 EXTi.
  Dzwony dają pełną kontrolę nad wielkością kropli, zapewniając równomierne rozpylanie i gładką powierzchnię. Dodatkowo opatentowane osłony powietrza NW (Narrow to Wide) poprawiają i udoskonalają aplikację. Kombinacja powietrza prostego i podkręconego jest w pełni regulowana, dając w efekcie zmienny rozmiar strumienia, dopasowany do kształtu części.

  Airmix
  SAMES KREMLIN stworzył również w 1975 roku zupełnie nieznaną wówczas technologię Airmix®. To pośrednia technologia rozpylania, która łączy jakość wykończenia Airspray z produktywnością Airless® . Jest to obecnie przemysłowy standard w atomizacji Air-Assisted Airless®. Pistolet lakierniczy SAMES KREMLIN Xcite™ oraz AVX jest produktem wykorzystującym najnowsze osiągnięcia firmy.


   

  Technologia rozpylania Airmix® to najlepszy kompromis pomiędzy produktywnością a jakością wykończenia przy najwyższym współczynniku przenoszenia do 86%, minimalizacji strat produktu, zwiększonej produktywności, polepszonych warunkach pracy i standardzie ochrony środowiska naturalnego.
  Do aplikacji farb w tej technologii posiadamy całą gamę pomp lakierniczych, począwszy od przełożenia 10:1, a kończąc na 40:1. Posiadamy również opatentowane pompy mieszkowe FLOWMAX®.

  Technologia Flowmax® wykorzystuje mieszek instalowany na pompie tłokowej gwarantujący klientowi całkowitą niezawodność w pracy z produktami o dużej zawartości części stałych, UV, prekatalizowanymi, wodorozcieńczalnymi farbami i utwardzaczami zawierającymi izocyjaniany. Technologia Flowmax® to gwarancja doskonałego uszczelnienia pompy i eliminacja wycieków.
  Technologia ta jest obecnie najczęściej wybierana do aplikacji farb na liniach płaskich.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Tradycja i innowacje
  Tradycja i innowacje
  Tradycja i innowacje
  Tradycja i innowacje

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...