• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 1(141)/2023

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  16.03.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Nowe centrum ROTOVER i4-220p

  Nowe centrum ROTOVER i4-220p

  Strona 1 z 3

  Nowy wymiar w lakierowaniu drobnych detali 

  Centrum lakiernicze nowej serii ROTOVER i4-220p włoskiej firmy Imel to urządzenie do bębnowego lakierowania, które prezentuje nową jakość w masowej obróbce małych przedmiotów. Jedną z głównych innowacji tej generacji systemów ROTOVER jest pakiet MES o nazwie i4smallparts służący do zarządzania, planowania i kontroli procesu lakierowania. 

  Imel dostarczył nowe urządzenie m.in. włoskiej firmie STS, która już od ponad trzydziestu lat zajmuje się powlekaniem małych elementów metalowych i plastikowych. Wiedza, pasja i chęć dążenia do doskonałych rezultatów sprawiły, że firma stała się wzorcowym dostawcą uznanym tak za jakość produktów i usług. − Siłą STS jest zdolność do sprostania wymaganiom różnych sektorów poprzez świadczenie szerokiej gamy usług − mówi Guglielmo Gatti, założyciel firmy wraz z żoną Ernestiną. − Zaczęliśmy w latach 90. XX wieku od wyspecjalizowanego działu emaliowania technicznego (po włosku: smaltatura tecnica specializzata, stąd skrót STS) zdolnego do wykonywania operacji barwienia z efektem specjalnym na wszystkich rodzajach drobnych elementów. Dla części wymagających nieskazitelnego wykończenia, takich jak akcesoria z segmentu high fashion, posiadamy obecnie dwa zautomatyzowane, zrobotyzowane systemy powlekania na tackach, uzupełnione o najnowszą generację przyjaznych dla środowiska pieców utwardzających. W tzw. międzyczasie wyposażyliśmy się w serię maszyn i urządzeń do czyszczenia i przygotowywania części, etap, którego prawidłowe zaprojektowanie i wykonanie jest wynikiem wieloletniego doświadczenia i jest kluczem do zagwarantowania wysokiej jakości, jednolitości i trwałości powlekanych produktów.

  Warto dodać, że w zakres usług oferowanych przez firmę wchodzi również powlekanie bębnowe. Od samego początku swojej działalności firma STS zdecydowała się polegać na firmie Imel Spa jako dostawcy maszyn lakierniczych właśnie dlatego, że była ona jednym z pierwszych producentów maszyn do powlekania bębnowego, ze swoją gamą urządzeń ROTOVER. Systemy ROTOVER zostały zbudowane z myślą o operatorach: są elastyczne, niezawodne, łatwe w obsłudze i konserwacji dzięki wysokiej jakości komponentów i montażu. 
  Pierwsze maszyny tego typu zostały wyprodukowane w latach 80. XX wieku i nadal można je spotkać w eksploatacji u różnych klientów, w tym w STS, który posiada dwanaście takich maszyn. Z biegiem lat gama ROTOVER uległa stopniowym ulepszeniom technicznym i dostosowaniu do nowych przepisów, zachowując jednocześnie swoje pierwotne cechy niezawodności i łatwości obsługi. Projekt i produkcja nowego modelu ROTOVER i4-220p stanowiły jednak znaczący skok do przodu. 


  Platforma i4smallparts firmy Imel umożliwia zarządzanie centrum ROTOVER składającym się z jednej do kilku maszyn oraz monitorowanie produkcji

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...