• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 5(145)/2023

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  7 miesięcy temu  23.10.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3

  Elektryfikacja: droga do zrównoważonych procesów produkcyjnych

  Wszyscy chcemy tego samego. Jako fabryka, firma produkcyjna lub producent przemysłowy szukamy sposobów, aby nasze procesy produkcyjne były bardziej zrównoważone. Elektryfikacja ma kilka zalet, ponieważ pozwala znaleźć równowagę pomiędzy kluczowymi wskaźnikami wydajności (KPI) związanymi ze środowiskiem a tymi, które dotyczą finansów. Zauważyliśmy jednak, że w strategiach elektryfikacji na ogół nie docenia się wpływu na środowisko, jaki wywiera przejście z pomp pneumatycznych na elektryczne. Wymiana jednej pompy pneumatycznej na oferowany przez Graco model QUANTM pozwala obniżyć emisję CO₂ o 93 proc.!

  Zrównoważony rozwój – nasi inwestorzy uwzględniają ten temat w naszych programach, nasi klienci są coraz bardziej świadomi jego znaczenia i oczywiście my sami kładziemy na tę kwestię coraz większy nacisk. Jeszcze nigdy nie byliśmy tak świadomi wpływu procesów produkcyjnych na naszą planetę jak teraz.

  Procesy produkcyjne: fakty

  Przemysł odpowiada za emisje sięgające ok. miliarda ton metrycznych CO₂ rocznie.

  W procesach produkcyjnych zużywa się około 1/3 energii produkowanej na świecie.  Pompy odpowiadają za zużycie 25 proc. całej energii, jaką zużywają silniki elektryczne. W branżach, w których pompy są intensywnie eksploatowane, ilość ta wzrasta nawet do 50 proc. Główne czynniki motywujące firmy do zrównoważonego rozwoju uległy zmianie. 50 proc. firm produkcyjnych chce zwiększyć swoją wytrzymałość w celu zachowania zgodności ze swoją misją.

  Nasze rządy zapewniają dwa dodatkowe...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...