Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 1(129)/2021

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  miesiąc temu  01.03.2021, ~ Administrator   

  Farby high solids zawierają cząstki stałe w dużych i bardzo dużych stężeniach, co przekłada się na ich wysoką gęstość, lepkość i krycie.

  Farby high solids zawierają cząstki stałe w dużych i bardzo dużych stężeniach, co przekłada się na ich wysoką gęstość, lepkość i krycie.

  Strona 1 z 5

  Ekologiczna rewolucja na rynku farb i lakierów przemysłowych zatacza coraz szersze kręgi. Jej przejawem był najpierw skokowy wzrost popularności farb wodorozcieńczalnych, po którym nastąpiła równie szybka ekspansja produktów o dużej zawartości cząstek stałych (tzw. high solids). Czy te ostatnie mają szansę stać się alternatywą zarówno dla wody, jak i rozpuszczalników?

  W 2004 r. dla europejskich producentów farb i lakierów nastała nowa era. W życie weszła bowiem dyrektywa 2004/42/WE (tzw. dyrektywa w sprawie farb) – pierwszy z wielu dokumentów wspólnotowych mających na celu ograniczenie poziomu emisji lotnych związków organicznych (LZO). Dokument i jego rozporządzenia wykonawcze określały dopuszczalne limity LZO dla poszczególnych grup produktów, zmuszając producentów farb i lakierów do przyjrzenia się bliżej składowi swoich wyrobów. Bo chociaż rynek powłok do zastosowań przemysłowych określony został jako ten, na którym dla LZO nie ma alternatyw, należało kontrolować wielkość ich emisji. A ta zależała nie tylko od składu samej farby czy lakieru, lecz także m.in. od powierzchni powlekania – przy malowaniu większych obiektów limity obowiązujące ich właścicieli szybko się bowiem wyczerpywały. Nie dziwi więc, że pierwszym sektorem,...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Porównanie wydajności farb o średniej (50%), dużej (80%) i maksymalnej (100%) zawartości cząstek stałych.
  Porównanie efektywności krycia farb: a) rozpuszczalnikowych zawierających 50% cząstek stałych, b) high solids o zawartości 100% cząstek stałych.
  Firma NORD stosuje farby high solids do powlekania swoich napędów.
  Hitachi stawia na farby high solids w procesach powlekania maszyn górniczych i budowlanych.
  Najnowsza formulacja Kenzo firmy IGL Coatings zawiera nie tylko 100% cząstek stałych, ale także grafen, który zwiększa jej trwałość, wytrzymałość mechaniczną i hydrofobowość.
  Z kuchni na salony
  Aplikacja farb high solids krok po kroku
  Żeby farba nie stężała

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 1(129)/2021

  do góry strony