• Reklama
  A1 multichem 21.11-31.01 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 2(130)/2021

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  20.04.2021, ~ Administrator   

  Strona 1 z 4

  FPro Airspray – ręczny pistolet natryskowy: konwencjonalny, HVLP i LVLP

  Perfekcyjnie wyważony pistolet lakierniczy FPro zapewni doskonałą jakość wykończeń każdemu lakiernikowi. Firma SAMES KREMLIN oferuje szeroki wybór pistoletów natryskowych i akcesoriów lakierniczych do wszelkich aplikacji FPro na rynkach wymagających wykończeń wysokiej jakości.

  Zastosowania pneumatycznego pistoletu natryskowego FPro (dostępnego również w wersji HVLP i LVLP) są szerokie i obejmują większość rynków. Można nim nakładać farbę w najbardziej trudnych warunkach. Ustawienia pistoletu lakierniczego FPro pozwalają idealnie kontrolować i optymalizować strumień natrysku, zapewniając doskonały rezultat. Na przykład w przemyśle meblarskim bejce barwiące są niezbędne do osiągnięcia pożądanego wyglądu struktury produktu końcowego. Jednak zabarwianie za pomocą ciśnieniowych urządzeń natryskowych Airspray może prowadzić do kosztownych i czasochłonnych przeróbek. Rozwiązaniem jest zastosowanie ciśnieniowego pistoletu natryskowego FPro z opracowaną technologią Vortex, czyli nowym sposobem rozpylania farby Airspray. Jak to działa? Opatentowany innowacyjny ogranicznik kontroluje przepływ i wstępnie atomizuje farbę w mniejsze kropelki. Spowalnia także strumień farby, dając dyszy czas na jej atomizację do cząsteczek o idealnej wielkości i w efekcie ograniczenie efektu odbijania i poprawę współczynnika przenoszenia. Vortex wprawia cząsteczki farby w ruch wirujący, pozwalając osiągać wysoki poziom penetracji w malowaniu elementów o złożonym kształcie. Droga cząsteczki z dyszy do elementu staje się dłuższa, a farba zwalnia, co eliminuje efekt odbicia. Dzięki temu współczynnik przenoszenia jest wyższy, a jakość wykończenia jeszcze lepsza. 
  Pistolet lakierniczy FPro, w połączeniu z technologią Vortex, daje niesamowite rezultaty przy jednoczesnej oszczędności produktów lakierniczych. Posiada wszystkie ustawienia, które pomagają kontrolować natryskiwanie. Pistolety te mogą być używane ze wszystkimi sprężarkami powietrza i są zalecane do natryskiwania lakierów, farb, bejc, poliuretanów, w tym dwóch składników. 

  Pistolet FPro jest dostępny z dużym wyborem zestawów z dzbanami ciśnieniowymi, pompami membranowymi lub tłokowymi z prętami ssącymi lub kubkiem grawitacyjnym wraz ze wszystkimi akcesoriami (filtr, regulator). 


    
  Zastosowane technologie w pistoletach FPro

  Vortex (złożono dokumentację patentową) to innowacja SAMES KREMLIN wzbogacająca technologię Airspray. 

  Vortex SAMES KREMLIN wprawia cząsteczki produktu w ruch wirujący. W efekcie produkt opuszcza dyszę strumieniem formującym śrubę, co poprawia jednolitość tworzonej powłoki. 

  * Brak efektu plam 
  Dzięki efektowi Vortex kształt strumienia jest lepiej dopasowany do powierzchni pokrywanego elementu, co sprawia, że powłoka jest bardziej jednolita, a efekt plam wyeliminowany. 

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...