• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Kolorymetria

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  24.02.2021, ~ Administrator   

  Nowe oprogramowanie PPG umożliwia tworzenie realistycznych symulacji wyglądu lakieru na karoserii z wykorzystaniem modeli 3D konkretnego pojazdu.

  Nowe oprogramowanie PPG umożliwia tworzenie realistycznych symulacji wyglądu lakieru na karoserii z wykorzystaniem modeli 3D konkretnego pojazdu.

  Nowe oprogramowanie PPG umożliwi nie tylko zdalny dobór koloru lakieru, ale także testowanie gry świateł na różnych geometriach.

  – W czasie pandemii dostrzegliśmy rosnące zainteresowanie narzędziami i technologiami, które umożliwiają przeniesienie czynności wykonywanych dotąd w studio do świata wirtualnego – wyjaśnia Federico Menta, dyrektor techniczny ds. rynku lakierów samochodowych OEM w firmie PPG.

  Dlatego koncern opracował oprogramowanie, które umożliwi projektantom samochodów przeprowadzenie realistycznych symulacji wyglądu lakieru na bazie trójwymiarowego modelu pojazdu. Największą innowacją jest tu opatentowana funkcja „speed shape”, która pozwala na modelowanie najróżniejszych kształtów karoserii, dzięki czemu można nie tylko realistycznie odtworzyć każdy typ nadwozia, ale także zasymulować grę światła na płaskich i zakrzywionych powierzchniach.

  Program umożliwia także modelowanie kół, przestrzeni wewnętrznych, a dzięki dostępowi do obszernej biblioteki kolorów PPG i kompatybilności ze standardowym oprogramowaniem do renderowania zapewnia możliwość cyfryzacji całego procesu projektowania koloru lakieru – wszystko w ścisłej współpracy z producentem.

  Jak zapewnia PPG, dzięki integracji czynności związanych z doborem lakieru z całym procesem projektowania oprogramowanie nie tylko skraca czas wprowadzania produktów na rynek, ale także usprawnia wdrażanie ewentualnych korekt kolorystycznych.

  – Przetestowaliśmy działanie programu we współpracy z kilkoma klientami z sektora OEM i wielu z nich uważa, że jest to atrakcyjna alternatywa dla osobistego zarządzania procesem doboru lakieru – podkreśla Federico Menta.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata