• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Motoryzacja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  4 miesiące temu  28.01.2022, ~ Administrator   

  Firma PPG ogłosiła, że zainwestuje ponad 10 mln USD (9 mln EUR) w celu rozszerzenia produkcji lakierów dla producentów oryginalnego sprzętu samochodowego (OEM) w swoim zakładzie w Weingarten w Niemczech.

  Oczekuje się, że inwestycja zostanie zakończona w drugim kwartale 2022 roku. PPG wybuduje ok. 1 000 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni dla istniejącego zakładu, który będzie w stanie wyprodukować ponad 5 000 ton wodorozcieńczalnych lakierów bazowych rocznie.

  Technologia lakierów wodorozcieńczalnych zastępuje rozpuszczalniki występujące w tradycyjnych lakierach bazowych wodą destylowaną. Projekt ten jest częścią serii inwestycji PPG w produkcję lakierów OEM dla przemysłu motoryzacyjnego w Europie, włączając w to rozszerzenie produkcji lakierów bazowych w zakładzie w Valladolid (Hiszpania) oraz niedawno ogłoszoną rozbudowę produkcji lakierów bezbarwnych w Erlenbach (Niemcy). Według firmy, inwestycje te pomogą PPG obniżyć emisję dwutlenku węgla o ponad 1 000 ton ekwiwalentu CO2 rocznie.

  - To ważna inwestycja mająca na celu wzmocnienie naszych możliwości produkcyjnych w Europie oraz zagwarantowanie, że wykorzystujemy naszą wiodącą w branży technologię wodorozcieńczalną, aby napędzać zrównoważony rozwój, pomagając naszym klientom w realizacji ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju - powiedział Roald Johannsen, wiceprezes PPG ds. powłok OEM dla przemysłu motoryzacyjnego, na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata