Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  2 miesiące temu  04.02.2021, ~ Administrator   

  Dzięki farbom i uszczelniaczom PPG historyczny model samolotu Douglas C-54 Skymaster odzyska dawny blask.

  Dzięki farbom i uszczelniaczom PPG historyczny model samolotu Douglas C-54 Skymaster odzyska dawny blask.

  Koncern PPG zaoferował, że dostarczy powłoki do projektu renowacji samolotu Douglas C-54 Skymaster z 1945 r. Dzięki temu maszyna nie tylko odzyska dawny blask, ale także wzbije się w powietrze.

  Douglas C-54 Skymaster to czterosilnikowy samolot transportowy produkowany w latach 1942-1947. Restaurowany właśnie model powstał w 1945 r. i był wykorzystywany do przewożenia leków, żołnierzy i wyposażenia wojskowego nie tylko w trakcie II wojny światowej, ale także podczas kolejnych konfliktów zbrojnych – wojen w Korei i Wietnamie. W 1973 r. samolot opuścił armię i przez 10 lat latał jako opryskiwacz, aby ostatecznie trafić do Wielkiej Brytanii, gdzie miał wziąć udział w filmie na temat oblężenia Berlina. Produkcja nie została jednak zrealizowana, a Skymaster pozostał w Essex, niezdatny do dalszych lotów.

  Tu też w 2017 r. znalazł go Allan Vogel – prezes fundacji Save the Skymaster, która zaangażowała się w akcję ratowania jednostki. Przekonała do swojego pomysłu także koncern PPG, który zobowiązał się dostarczyć powłoki i uszczelniacze do zabezpieczenia zbiorników paliwa, a także innych elementów konstrukcji wewnętrznej i zewnętrznej samolotu (m.in. P/S 870, PR-1440 i PR-1005).

  W renowacji uczestniczyć będą inżynierowie fundacji oraz wolontariusze, głównie absolwenci kierunków inżynieryjnych, dla których będzie to okazja do odbycia praktyk zawodowych zawieszonych na czas trwania pandemii. Projekt potrwa od 18 do 24 miesięcy. Jego inicjatorzy liczą, że po zakończeniu prac maszyna ponownie wzbije się w przestworza.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony