• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Budownictwo

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  7 miesięcy temu  09.11.2021, ~ Administrator   

  Wielokrotnie nagradzany system powłok pęczniejących FIRETEX FX6002 firmy Sherwin-Williams został wybrany do ochrony przeciwpożarowej nowego punktu orientacyjnego w dzielnicy finansowej Mediolanu we Włoszech.

  UnipolSai Tower, obecnie budowany w dzielnicy Porta Nuova tego włoskiego miasta, po swoim otwarciu pod koniec 2021 roku stanie się nową lokalną siedzibą wiodącej włoskiej grupy ubezpieczeniowej i bankowej Unipol.

  Po przeanalizowaniu priorytetów w zakresie ochrony konstrukcji stalowej na wypadek pożaru, w którym jednocześnie pracuje tam do 2000 osób, eksperci Sherwin-Williams wybrali do tego projektu epoksydową farbę gruntującą FIRETEX C69, następnie metakrylanową powłokę pęczniejącą FIRETEX FX6002 i nawierzchniową powłokę poliuretanową Acrolon 7300.

  Zdobywca nagrody Queen's Award for Enterprise: Innovation 2021, FIRETEX FX6002 może być aplikowany poza placem budowy umożliwiając lakiernikom transport konstrukcji stalowej w ciągu kilku godzin, a nie dni – co oznacza mniej przestojów, mniej wąskich gardeł i szybsze ukończenie projektu. Superszybki czas schnięcia i zastosowanie poza placem budowy pozwalają również na większą ekspresję w projektowaniu architektonicznym.

  FIRETEX FX6002 może być nakładany bezpośrednio na metal bez potrzeby stosowania podkładu lub farby nawierzchniowej w niektórych warunkach, zachowując przy tym najwyższy poziom trwałości. Z ochroną przeciwpożarową do 120 minut i długotrwałą ochroną antykorozyjną konstrukcji stalowej, zastosowanie FIRETEX FX6002 umożliwia pokrycie i wysłanie sekcji stalowych w ciągu jednego dnia, w przeciwieństwie do tygodnia w tych samych okolicznościach.

  Alessio Ortolan, dyrektor generalny Maeg Costruzioni, powiedział: – Ten wysoki biurowiec wymaga najwyższego poziomu ochrony przeciwpożarowej, aby zabezpieczyć konstrukcję i tysiące znajdujących się w niej pracowników.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata