• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  4 miesiące temu  26.05.2021, ~ Administrator   

  Powłoki lotnicze PPG posłużyły do zabezpieczenia poszyć nowych Boeingów zakupionych przez australijskie linie Rex Airlines. Źródło: PPG

  Powłoki lotnicze PPG posłużyły do zabezpieczenia poszyć nowych Boeingów zakupionych przez australijskie linie Rex Airlines. Źródło: PPG

  Australijskie linie lotnicze Rex Airlines wzbogaciły się w ostatnim czasie o sześć nowych Boeingów 737. Wszystkie zostały pokryte specjalistycznymi powłokami PPG.

  Mimo kryzysu w sektorze lotniczym spowodowanego pandemią Covid-19 australijskie linie Rex Airlines należące do spółki Regional Express prężnie się rozwijają. W ostatnim czasie ogłosiły uruchomienie nowego połączenia na kierunku Sydney-Melbourne-Brisbane, które będzie obsługiwane przez sześć samolotów wąskokadłubowych typu Boeing 737-800. Do ich odmalowania linie postanowiły wykorzystać specjalistyczne produkty lotnicze PPG.

  Powłoki zaaplikowano na kadłub, ogon, osłony silników, skrzydła oraz stateczniki poziome. Pierwsze trzy elementy pokryto bezchromianową powłoką konwersyjną i promotorem adhezji PPG DESOGEL EAP-9, podkładem epoksydowym PPG DESOPRIME CA7700BE oraz zestawem PPG DESOTHANE HD 9008 składającym się z lakieru bazowego i bezbarwnego. Z kolei skrzydła i stateczniki powleczono podkładem do aplikacji zewnętrznych PPG DESOTO 515X349 stworzonym specjalnie z myślą o ochronie podłoży aluminiowych i kompozytowych przed korozją, powłoką elastomerową PPG PR-1432-GP oraz lakierem nawierzchniowym PPG DESOTHANE HS CA8000.

  Rex Airlines są jednymi z największych regionalnych linii lotniczych w Australii. Firma od lat z sukcesem współpracuje z PPG, a produkty spod znaku PPG DESOTHANE HD CA9008 chronią już m.in. kadłuby samolotów Saab 340 współtworzących flotę Rex. Teraz przyszedł czas na Boeingi.

  – Jesteśmy dumni, że Rex Airlines zdecydowały się wykorzystać nasze innowacyjne produkty do zabezpieczenia poszycia nowych samolotów wąskokadłubowych – mówi Mark Ingram, specjalista ds. kluczowych klientów rynku lotniczego w Australii w firmie PPG. – Dzięki lokalnym zakładom produkcyjnym na terenie Australii jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby wielu regionalnych firm, takich jak Rex Airlines i wykonawca projektu – firma Douglas Aerospace.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony