• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  30.09.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Firma Hempel, dostawca powłok dla przemysłu energetyki wiatrowej, wprowadziła na rynek Hempablade Edge 171, nową powłokę do ochrony krawędzi czołowej (LEP) na łopatach wirników turbin wiatrowych. Zapewnia ona długotrwałą ochronę przed erozją deszczową oraz redukuje czas i koszty aplikacji.

  Krawędź czołowa łopaty turbiny wiatrowej jest narażona na bardzo duże prędkości przepływu powietrza przekraczające nawet 300 km/h. Przy tych prędkościach uderzenia deszczu mogą powodować znaczną erozję powłoki, a nawet uszkodzenia kompozytów. W ciężkich przypadkach erozja może prowadzić do utraty wydajności aerodynamicznej i 2-3% spadku rocznej produkcji energii. Ta utrata wydajności i konieczność konserwacji sprawia, że erozja krawędzi czołowej jest jednym z najbardziej znaczących kosztów utrzymania i wyzwań wydajności w przemyśle wiatrowym. W samym tylko europejskim sektorze morskiej energetyki wiatrowej jest to równoznaczne z utratą wydajności na poziomie około 56−75 milionów euro rocznie.

  Hempablade Edge 171 pomaga operatorom turbin wiatrowych i aplikatorom przezwyciężyć te problemy chroniąc krawędź czołową przed erozją deszczową. − Hempablade Edge 171 jest jednym z najprostszych na rynku rozwiązań LEP do zastosowania, a jednocześnie jest w stanie wytrzymać najtrudniejsze warunki środowiskowe − wyjaśnia Lars Rindom Jensen, szef działu rozwiązań w Wind Blades. − Zapewnia wyjątkową ochronę przed erozją deszczową i uszkodzeniami kompozytowymi. Wydłuża to okresy między przeglądami i naprawami, dając operatorom więcej czasu pracy i niższe koszty utrzymania.

  Co ważne dla dostawców usług, Hempablade Edge 171 wymaga jednych z najniższych na rynku grubości wyschniętej warstwy − zaledwie 150 mikronów − i wystarczy jedna lub dwie warstwy, aby zapewnić wysoką ochronę. Zwiększa to szybkość aplikacji.

  − Hempablade Edge 171 został opracowany, ponieważ słuchaliśmy wyzwań i wymagań branży − mówi Lars. − Jego niska grubość zmniejsza zużycie LEP, czas aplikacji i czas schnięcia, więc aplikatorzy mogą pracować szybciej, niezależnie od tego, czy są na miejscu, czy w lakierni. Ma również szerokie okno aplikacji od 5−35°C, co oznacza, że lakiernicy mogą wydłużyć okres konserwacji i dzień roboczy. Rezultatem jest wyższa produktywność i mniej przestojów podczas konserwacji.

  Dzięki dodaniu tej powłoki do swojego portfolio, Hempel może teraz zapewnić klientom pełną gamę powłok dla każdej części turbiny wiatrowej, od fundamentu po końcówkę łopaty.

  Hempablade Edge 171 został wprowadzony na rynek 19 września i jest dostępny na całym świecie. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://www.hempel.com/blades.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne