• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  21.04.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Firma Hempel dostarczyła produkty zabezpieczające turbinę pływową O2 przed korozją i namnażaniem mikroorganizmów wodnych.

  Firma Hempel dostarczyła produkty zabezpieczające turbinę pływową O2 przed korozją i namnażaniem mikroorganizmów wodnych.

  Hempel od początku aktywnie uczestniczył w realizacji projektu O2 – największej turbiny pływowej na świecie, zabezpieczając ją przed korozją i namnażaniem mikroorganizmów.

  Najpotężniejsza turbina pływowa na świecie o nazwie O2 już niebawem rozpocznie pracę w Europejskim Centrum Energii Morskiej (EMEC) u wybrzeży brytyjskich Orkadów. Jej zadaniem będzie przekształcanie energii mechanicznej pływów w energię elektryczną zdolną zasilić ok. 2000 gospodarstw domowych. W tym celu została wyposażona nie w jedną, lecz dwie turbiny o mocy 1 MW każda, zdolne generować łącznie 2 MW energii.

  Projekt realizowany jest przez firmę Orbital przy aktywnym udziale firmy Hempel. Już w 2015 r. producent farb i lakierów dostarczył zestaw powłok ochronnych do zabezpieczenia prototypu turbiny o nazwie SR2000. Pozytywne efekty ich działania zachęciły Orbital do pokrycia nimi także oryginalnej turbiny: jej korpus został zabezpieczony powłoką antykorozyjną, a łopatki wirnika – farbą antyporostową Hempaguard X7 hamującą rozwój mikroorganizmów wodnych.

  – Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w realizacji tego przełomowego projektu i mieć swój wkład w rozwój energetyki pływów tak w Wielkiej Brytanii, jak i poza jej granicami – mówi Nick Frowen, dyrektor zarządzający Hempel w Wielkiej Brytanii. – Wierzymy, że dzięki współpracy z takimi klientami jak Orbital jesteśmy w stanie skierować rozwój gospodarczy świata na bardziej zrównoważone tory.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...