Fot. 1. Wyprawki najczęściej wykonuje się w miejscach trudno dostępnych, krawędziach i spoinach spawalniczych.
Czyli kolejność i sposób wykonywania poszczególnych czynności lakierniczych
Każdego roku prowadzę wiele szkoleń z zakresu szeroko pojętej ochrony przed korozją oraz zabezpieczeń ogniochronnych systemami farb pęczniejących i czasami mam obawy, czy nie popadam w rutynę. Żeby temu zapobiec, przed każdym szkoleniem modyfikuję prezentację, wymieniam lub wprowadzam kilka nowych slajdów.
Ostatnio jedna ze wspólpracujących ze mną firm zaprosiła mnie ponownie, żeby - oprócz kontynuacji szkolenia - wspólnie ocenić zmiany, jakie wprowadzono po pierwszym spotkaniu. Na każdym szkoleniu dla firm wykonawczych omawiam zagadnienia związane z poprawnym zaprojektowaniem zabezpieczenia antykorozyjnego i jego wykonaniem, w tym:
wymagania dotyczące przygotowania powierzchni, zasady doboru farb do wykonania powłok ochronnych, w zależności od potrzeb, w oparciu o normy PN-EN ISO 12944-5, Norsok M 501 lub SSG, kontrolę warunków klimatycznych, przygotowanie farb do aplikacji, narzędzia i techniki aplikacyjne, plan malowania, wymagania dotyczące poprawnego schnięcia i utwardzania powłok, nadzór i kontrolę prac malarskich zarówno na poszczególnych etapach, jak i w czasie końcowego odbioru.Szczególną uwagę we wspomnianej firmie zwrócił plan malowania. Przygotowano tam nie tylko szczegółowe plany...
Treść dostępna tylko dla prenumeratorów
Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość
Zaloguj się
Zaloguj się do konta użytkownika.
Komentarze (0)